Безумовно, розвиток технологій позитивно впливає на швидкість роботи, різні процеси і таке інше, передає sutura.org.ua Проте медики попереджають, що користуватися всім потрібно акуратно і не нескінченно. Знаєте міру – будете здорові. Особливо це стосується комп’ютерів та мобільних телефонів.

Наприклад, є так званий «ефект гугла» – коли виникає щось незрозуміле, людині простіше відкрити браузер на ПК або смартфоні, ввести в пошуковику потрібне словосполучення і прочитати вже раніше підібране інакше рішення, ніж додуматися до нього самостійно. Фахівці вважають, що це впливає на погіршення пам’яті, а також слабкіше тренує мозок. Безумовно, ніхто не змушує нас заново вигадувати велосипед перед тим, як почати ним користуватися, проте іноді варто утриматися від того, щоб брати в руки «мобільник» для пошуку якоїсь відповіді, якщо є хоч один шанс, що його зрозумієте і самостійно.

Не можна не згадати і про «розсіяну увагу». У свою годину деякі вчені провели експеримент: вони розділили добровольців на дві групи, і перша користувалася телефоном довго, а друга – десь до 1 години за день. При цьому обов’язково потрібно було дві тижні вести щоденник про своє здоров’я, як воно змінюється. Підсумки були вражаючі: близько половини тих, хто опинився в другій групі, за три дні навіть забули, що в експерименті беруть участь. У їх щоденниках було дуже мало записів.

Крім того, є синдром фантомного дзвінка, коли людині починає здаватися, що йому нескінченно хтось дзвонить чи набирає повідомлення. Виділяють навіть цілу хворобу номофобію – це страх втратити мобільний телефон. Дуже важливо, щоб гаджет був завжди чистим, оскільки він здатний виступати як розсадник для різних поганих мікроорганізмів. Фахівці не радять комусь давати ваш телефон у руки, корпус протирати спеціальними салфетками, ні в якому разі не класти телефон у те місце, де ви їсте, і так далі.

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація, що за користування смартфоном може погіршитися стан шкіри. Як вважає, зокрема, дослідник з Університету Арізоні Чарльз Герб, ті самі мікроби і патогенні, які виявляються на корпусі гаджета, здатні призводити до подразнень та алергії. Тобто виникає так званий «мобільний дерматит» – висипка, прищі, різні неприємні штуки на губах, щоках і так далі. Крім того, у добрій половині моделей телефонів присутній у деякій кількості нікель, а він тільки погіршує стан справ.

У школярів можливе розвиток гострої співдружньої косоокості, що сходиться. Такі відомості з’явилися на початку вересня за підсумками вивчення історій хвороб пацієнтів дитячого офтальмологічного та страбізмологічного відділення Національної лікарні Університету Чоннам у Південній Кореї. Виявилося, що ті підлітки, які використовували телефон по шість годин щодня в період до 4 місяців, потім випробовували такі проблеми із зором. У середньому, косоокість становило до 10 градусів. Якщо дитину обмежували у користуванні гаджетом на місяць, то хвороба повністю не йшла, проте рівень знижувався. Все через те, що школярі не рідко дивляться на екран у прямому сенсі одним оком, обидва просто не потрібні, щоб вивчити те, що їм цікаво. В цілому, телефон і так здатний погіршувати зір. Фахівці рекомендують не робити підсвічування дуже яскравим. Так і зарядка у вашого гаджета довше протримається, і очі будуть менше втомлюватися, зокрема.

Також є ймовірність, що мобільний телефон впливає на сон. Все справа в тому, що багато сучасних людей не можуть відірватися від смартфона навіть коли засинають, а це, як вважають експерти, в корені не вірно. Краще відкласти гаджет убік, а потім лягти, інакше інформація, отримана з дисплея, буде ще дуже довго перетравлюватися головним мозком, і, отже, справжнє розслаблення настане далеко не відразу.

Ще є таке цікаве захворювання, як стенозуючий теносиновіт де Кервена. По суті, довге назва позначає синдром так званого «смартфона пальця» – біль у великому пальці через необхідність багато їм натискати. Активне СМС-листування, відповідь на електронну пошту через мобільний телефон і так далі – свого роду мало не «професійна хвороба» для тих, хто за службовим обов’язком часто користується гаджетом. Щоправда, таку травму, як відзначають експерти, складно буде довести, щоб отримати за неї щось у суді, якщо подасте позов. В цілому, фахівці рекомендують більше користуватися саме сучасними гаджетами з сенсорним екраном, навіть якщо ви затятий любитель «кнопкового олдскула» – від рухів по екрану пальцем просто менше втомлюється.

Також є деякі досить спірні захворювання від мобільного телефону. Одні фахівці доводять, що таке є, а інші їх критикують. Насамперед, це стосується погіршення якості сперми у чоловіка аж до доведення його до безпліддя. Сюди ж відносять і рекомендацію для жінок у положенні не користуватися телефоном, оскільки дитина може народитися не здоровим. У деяких випадках таке справді було, але далеко не у всіх. Нарешті, те, що через мобільний телефон може розвинутися онкологічне захворювання. Частина фахівців вважають, що активним користувачем забезпечений рак мозку або рак слинної залози, а інші стверджують, що зовсім не це впливає на хворобу.