За його словами, в даний час українська держава фінансує лікарні виходячи з кількості ліжок, що призводить до невідповідності споживання та пропозиції послуг з лікування. Зокрема, у зоні антитерористичної операції за останні місяці кількість пацієнтів зросла у п’ять-шість разів, а зарплати медиків залишились на колишньому рівні.

“Це відбувається через те, що держава витрачає кошти на заклади охорони здоров’я, виходячи з кількості ліжок, а не фактично наданих медичних послуг. Не важливо, скільки в лікарні було проведено операцій – 10 або 25, він отримає за фактом Держави однакову суму. Тому необхідно переходити від принципу фінансування лікарень з кількістю ліжок до фінансування за кількістю наданих послуг.

Крім того, міністр зазначив, що у планах реформування галузі – надання фінансової та адміністративної автономії лікувальним установам, коли медперсонал самостійно визначатиме, що і коли їм необхідно закупити.

За його словами, “після переходу на таке фінансування за кількістю послуг і надання автономії медики самі будуть зацікавлені якнайбільше інвестувати в медустанови, купівлю нового обладнання, ремонт поміщень і т. д”.