Ми всі дуже переживаємо через події, що відбуваються на Донбасі. Ми не відходимо від моніторів комп’ютерів, жадібно прочитуючи рядки у соцмережах та інформагентствах. З ужасом переглядаємо фото. Дрожачою рукою клікаємо по черговому відео. Кожен вистріл проходить через нас, кожен стогін рідше душу, шкірна крапля пролитої крові віддається болем, шкірна смерть робить нас трохи сиротами.

І ми сидимо біля моніторів, відчуваючи себе причетним до тих трагічним подій, які, не спитавши нас, розгортаються на нашій землі.

Лише дуже небагато, замість того, щоб лазити патріотичною ведмедиком по коврику, дзвонити за відомими номерами, записуються в добровольчі батальйони і відправляються відвойовувати світ для України – бо знають: ніхто крім них – не відвоює.

Лише дуже небагато відкладають убік планшет, дістають зі схованки свої гроші, збирають чужі – і закуповують, і везуть на Східний фронт бронежилети, кевларові каски, оптичні приціли, аптечки…

Деякі, не відриваючись від екрану, роблять кілька кліків – і перераховують свої кровно зароблені, щоб ті, абзацом вище, могли закупити більше бронежилетів, шоломів, аптечок…

Ми віддаємо пам’ять усіх “двохсотих”, які віддали свої життя за мирну і вільну Україну. Але крім них є ще “трьохсоті”. Їм потрібна не лише пам’ять – їм потрібна допомога. І цю допомогу не поможеш, сидячи за екраном комп’ютера. Щоб їм допомогти, потрібно відсунути клавіатуру, вийти з дому та поділитися з пораненими бійцями… Поділитися може майже кожен, і мова не про гроші. Мова про дах.

Один за одним злітають вертольоти – вони евакуювали із зони АТО у госпіталі поранених. Українських хлопців, які не вагаючись віддають своє здоров’я за наше майбутнє. І ми можемо їм допомогти, поділившись своєю кров’ю.

Редакція від початку боїв надає українським військам інформаційну підтримку. Але ми вважаємо, що цього мало. Ми віддамо свою дах бійцям АТО. І закликаємо всіх, хто з завмиранням серця стежити за перебігом боїв на Сході, наслідувати наш приклад.

У Києві постійно беруть притулок у наступних пунктах:

1. Головний військовий клінічний госпіталь – вул. Госпітальна, 18

2. Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги, відділення трансфузіології – вул. Братиславська 3

3. НДСЛ “Охматдит”, відділення трансфузіології – вул.Чорновола 28/1, корпус 16

Для того, щоб здати цілісну кров, донору необхідно приїхати на станцію переливання крові у будній день; звичайна година забору донорської крові – з 9.00 до 11.00. При собі необхідно обов’язково мати паспорт із реєстрацією (пропискою) у межах області, в якій Ви здаєте дах. Вам необхідно приїхати наще (бажано в попередній вечір не їсти жирного).

Перш ніж йти здавати кров – ознайомтеся з переліком захворювань, які роблять донорство неможливим у принципі, а також з переліком факторів, які не дозволяють здавати кров тимчасово.