Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Диференціальна діагностика трубного аборту та апоплексії яєчника

Диференціальна діагностика трубного аборту та апоплексії яєчника

Диференціальна діагностика трубного аборту та апоплексії яєчника становить значні труднощі через схожість симптоматики. На користь апоплексії яєчника свідчить відсутність затримки менструації та об’єктивних ознак вагітності. Важливими діагностичними ознаками є визначення хоріонічного гонадотропіну та дані лапароскопії. Разом з тим, за наявності картини внутрішньої кровотечі виконувати ці дослідження недоцільно, тому що в цьому випадку показано термінове черевосічення.
Таблиця 32
Диференціальна діагностика трубного та маткового абортів
Трубний аборт Маточний аборт
1 . Порушення трубної вагітності частіше починається рано (між 4-м та 6-м тижнями) 1. Мимовільне переривання маткової вагітності частіше відбувається між 8-м і 12-м тижнями
2. Біль локалізується переважно в одній із пахових областей і має спочатку тягнучий, а потім і переймоподібний характер. Приступ болю носить бурхливіший характер (раптовий початок, шок, колапс, непритомний стан, явища подразнення очеревини) 2. Біль має переймоподібний характер, локалізується в основному внизу і посередині живота або в області крижів. Відзначається повільне, поступове наростання регулярного болю, за характером сутички, що нагадує.
3. Зовнішня кровотеча незначна, колір виділень коричневий, іноді відходять плівки, виділення зазвичай з’являються після болю.
4. Ступінь недокрів’я не відповідає кількості крові, що втрачається 4. Ступінь недокрів’я відповідає кількості виділяється назовні крові
5. Спостерігається відходження деци-дуальної оболонки цілком або у вигляді дрібних уривків. При розгляді тканини у воді не видно ворсинок 5 . Спостерігається відходження тканини з ворсинками, добре видимими неозброєним оком
6. Збільшена матка має грушоподібну форму, але її розміри не цілком відповідають терміну затримки менструації. Зовнішній матковий зів закритий 6. Збільшення матки відповідає терміну затримки менструації. Матка має кулясту форму, при шийковому аборті шийка матки набуває форми балона, а тіло матки розташовується на ньому у вигляді невеликої шапки. Зовнішній зів відкритий
Багато однакових симптомів є при трубному аборті та загостренні запального процесу у придатках матки. Це значною мірою пов’язано з тим, що при позаматковій вагітності в анамнезі є вказівки на перенесені запальні захворювання придатків матки. Загальними симптомами при запальному процесі придатків матки та трубному аборті є біль унизу живота, порушення менструальної функції, кров’янисті виділення з піхви через порушення функції яєчників при запаленні та відходження децидуальної оболонки при трубному аборті, збільшення придатків матки в обох випадках. Характерні також субфебрильна температура тіла, пульсація судин під час піхвового дослідження.
Велике значення у диференціальній діагностиці трубного аборту та запалення придатків матки мають ретельно зібраний анамнез та спостереження за хворою в динаміці.
Відмінність цих двох нозологічних форм у тому, що з запаленні придатків матки, зазвичай, немає затримки менструації. При позаматковій вагітності тіло матки зазвичай дещо збільшене, розм’якшене, при запаленні придатків матка рідко буває збільшеною, її консистенція щільна. При запальному процесі придатки збільшені і мають щільнішу консистенцію і досить окреслену конфігурацію, але малу рухливість. При трубному аборті придатки м’якої консистенції, тесто-вати навпомацки, з неясними контурами. Задня частина склепіння піхви при запаленні придатків зазвичай не випнута; випинання її характерне для позаматкової вагітності.
Велике значення для правильного діагнозу мають гравімун-тест, лапароскопія, а також пункція через задню частину склепіння піхви, яка при позаматковій вагітності дає цінну інформацію.
Позаматкову вагітність потрібно диференціювати з перекрутом ніжки пухлини яєчника.
Перекрут ніжки пухлини яєчника найчастіше відбувається раптово, рідше – повільно, поступово. Діагноз гострого живота при перекруті ніжки пухлини яєчника заснований на даних анамнезу (є вказівка ​​на наявність пухлини яєчника), наявності різкого болю внизу живота, що віддає в ноги і поперек (іноді біль носить нападоподібний характер), нудоти, блювоти, затримки стулу . З’являються вираз переляку на обличчі, холодний піт, частішає пульс, може наступити больовий шок. Температура тіла спочатку буває нормальною, потім субфебрильна. Живіт зазвичай здутий, іноді виявляється вибухання однієї половини, де розташовується пухлина яєчника, при пальпації визначаються ригідність передньої черевної стінки і симптом подразнення очеревини. При вагінальному та ректальному дослідженнях визначається пухлина в ділянці придатків, яка при зміщенні викликає різкий біль, тіло матки та придатки з протилежного боку зазвичай не змінені. Слід звернути увагу на те, що бімануальне дослідження піхви часто буває утруднене через напругу передньої черевної стінки у зв’язку з подразненням очеревини.
Дуже цінну інформацію можна отримати при лапароскопії, а також УЗД та дослідженні хоріонічного гонадотропіну.

Реферати та публікації на інші теми: Розвиток телекомунікаційних мереж
ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ
МАРКЕТИНГОВЕ РОЗУМІННЯ ТОВАРУ
Дохідність залученого капіталу
Поєдинок на кораблі
Innovative pi network lösungen.