0 / 5. 0
Дитячі хвороби, які важливо вміти відрізняти від застуди
Нерідко за перших ознак нездужання у дитини батьки поспішають напхати її протизастудними та жарознижувальними ліками, інформує sutura.org.ua
Але вони не враховують, що за ознаками звичайної застуди можуть бути і серйозніші захворювання.
Тому, щоб правильно лікувати дитину, потрібно вміти розпізнавати та розрізняти симптоми.
Кір
Симптоми звичайної застуди:
- слабкість;
- закладеність носа;
- біль у горлі;
- підвищена температура;
- ломота у суглобах.
Характерні симптоми кору:
- білі пятна на внутрішній поверхні щік;
- висип на тілі.
Кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання. На початкових етапах мало чим відрізняється від грипу. Однак при корі з’являються специфічні зміни у слизовій роті: білі плями на внутрішній поверхні щік. Характерні висипання з’являються лише за кілька днів.
Так як кір надзвичайно заразний, важливою є ізоляція хворої дитини. Небезпечна хвороба своїми ускладненнями, тому зазвичай її лікують амбулаторно.
Ангіна
Симптоми звичайної застуди:
- біль у горлі;
- підвищена температура.
Характерні симптоми ангіні:
- збільшені мигдалині;
- білий наліт на гландах та мові;
- біль в очах і світлочутливість;
- температура вище 37,5 ° C;
- ломота в тілі і загальна слабкість;
- болючіше ковтання.
У дитини болить горло і підвищується температура, і батьки роблять висновок, що це звичайна застуда. Однак важливо не пропустити симптоми – провісники ангіні. Ця хвороба небезпечна своїми серйозними ускладненнями.
Стрептококи, які є збудниками цього захворювання, які часто вражають серце і почки. Тому при ангіні лікарі назначають антибіотики з першого ж дня, і відмовлятися від них не слід.
Ротавірусна інфекція
Симптоми звичайної застуди:
- біль у горлі;
- підвищена температура;
- погане самопочуття;
- нежити.
Характерні симптоми ротавірусної інфекції:
- тошнота;
- блювання;
- рідкий стулець.
Це захворювання поєднує симптоми застуди та розладу кишечника. Ним заражаються при контакті з хворим або при вживанні інфікованої їжі або води. Внаслідок проносу і рвоти організм швидко зневоднюється. У цьому полягає головна опасность даної інфекції. Тому головне завдання батьків – грамотно відпоювати дитину: по 1 ч. л. шкірні 3-5 хвилин, і найкраще глюкозно-сольовим розчином.
Коклюш
Симптоми звичайної застуди:
- сухий кашель;
- підвищена температура;
- нежити.
Характерні симптоми кашлюку:
- сильний кашель з характерним присвистуванням;
- рвота.
Розпізнати кашлюк на ранній стадії зможе не кожен лікар, а лікування протизастудними засобами спочатку навіть можуть давати ефект. Однак скоро з’являється виснажливий кашель, який є головним симптомом кашлюку. Напад кашлю навіть може закінчуватися рвотою. Цю хворобу можна діагностувати тільки по мазку з горла, тому не зволікайте зі зверненням до лікаря.
Скарлатина
Симптоми звичайної застуди:
- біль у горлі;
- підвищена температура;
- слабкість і ломота у кістках.
Характерні симптоми скарлатини:
- дрібна червона висипка.
Скарлатиною хворіють переважно маленькі діти. Дрібна червона висипка з’являється через день після початку захворювання. Відмітна особливість скарлатини в тому, що висипань немає на носі і біля рота. Щоб хвороба не спровокувала ускладнення на внутрішні органи, лікарі назначають антибіотики, як і у випадку з ангіною.
Астма
Симптоми звичайної застуди:
- кашель.
Характерні симптоми астми:
- задишка;
- свистячий звук, що виходить із легенів.
Кашель може долати не лише при застуді, а й при бронхіальній астмі. Астма спадкова хвороба, і потрібно бути пильні, якщо у вашій батьківщині є астматики та алергіки. При астмі нерідко виникають приступи задухи: під час ГРВІ, контакту з аллергеном, сміху чи плачу. Це хронічне захворювання, але при грамотному лікуванні можна надовго забути про хворобу.
Поліомієліт
Симптоми звичайної застуди:
- слабкість;
- підвищена температура;
- погіршення самопочуття.
Характерні симптоми поліомієліту:
- болі у ногах і руках;
- втрата орієнтації у просторі.
Поліомієліт дуже серйозне захворювання, що вражає спинний мозок і призводить до паралічів різного ступеня вираженості. Часто діагноз змазань, і дитину лікують від ГРВІ. Лише коли хворий починає скаржитися на болі в ногах і руках і порушення рухів, перестає орієнтуватися в просторі, діагностують це серйозне захворювання.
Виявити поліомієліт допомагає спеціальне серологічне дослідження крові на антитіла.
Туберкулез
Симптоми звичайної застуди:
- сухий кашель;
- першіння у горлі;
- підвищена температура;
- поганий апетит;
- швидка стомлюваність та нездужання.
Характерні симптоми туберкулезу:
- надривний кашель з мокротою;
- наростання слабкості;
- блідість шкірних покривів;
- судоми при кашлі.
На початковому етапі туберкулез легко перепутати із застудою. Але є важлива відмінність: при звичайному ГРЗ симптоми проходять за кілька днів, але при туберкульозі хвороба неухильно розвивається. Шкіра бліда, а температура тримається тривалу годину.
Кашель при туберкульозі особливий: виражений, глухий із металевим «звучанням», і він може супроводжуватися судомами. У разі підозри на туберкулез потрібна рентгенотомографія легенів та консультація фтізіатра.
Несправжній круп
Симптоми звичайної застуди:
- слабкість;
- підвищена температура;
- погіршення самопочуття.
Характерні симптоми несправжнього крупу:
- сильний кашель;
- набряк гортані.
Круп може початися на тлі простудного захворювання. Коли дитина підхоплює ГРВІ, вирус атакує верхні дихальні шляхи, а потім може опуститися та осісти у гортані, провокуючи набряк. Набряк стискає горло, у дитини починається сильний гавкаючий кашель, з’являється осиплість голосу і гучне дихання.
Якщо симптоми нагадують несправжній круп, терміново викликайте швидку допомогу. Якщо дитині вчасно не допомогти, дихальні шляхи блокуються і існує дуже велика ймовірність задихнутися. Несправжній круп дуже швидко прогресує.
Краснуха
Симптоми звичайної застуди:
- нежити;
- біль у горлі;
- підвищена температура.
Характерні симптоми краснухи:
- висипання на тілі.
Краснуха гостре інфекційне захворювання, що викликається вирусом. Вона викликає вред імунітету і всім внутрішнім органам і системі. Важливий симптом краснухи – сип, що з’являється на 3-й день.
На початку хвороби вона локалізується навколо вух, передньої частини шиї, щік, носогубного трекутника, але її ніколи не буває на ладонях та шкірі ступінь ног.
Дифтерія
Симптоми звичайної застуди:
- легка біль у горлі, утруднення ковтання;
- підвищення температури;
- виражена слабкість;
- збільшення піднебінних миндалин;
Характерні симптоми дифтерії:
- набряк м’яких тканин шиї;
- гіперемія та набряк слизової оболочки глотки;
- плівчатий наліт (будь-якого кольору, але частіше сіро-білий), що покриває піднебінні мигдалини і іноді розповсюджується на дужках піднебіння, бічних стінках глотки, гортань;
- збільшення шийних лімфовузлів.
Дифтерія – це інфекційне захворювання, що викликається дифтерійною паличкою. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Тяжкість перебігу хвороби обумовлена дуже токсичним токсином, який виділяє дифтерійна паличка.
Якщо дифтерія вражає ротоглотку, то крім інтоксикації, можливо розвиток крупу – закупорки дихальних шляхів дифтерійною плівкою та набряком, особливо у дітей. Тому дуже важливо потрапити до медичного закладу, щоб запровадити протидифтерійну сироватку, інакше розвиваються такі серйозні ускладнення, як міокардит чи навіть параліч.
Будьте уважні до симптомів, і вчитеся їх розрізняти. Так ви зможете краще захистити свою дитину!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!