Такий висновок міститься в останньому дослідженні, опублікованому в британському медичному журналі The Lancet, передає sutura.org.ua

У рамках підготовки доповіді вчені вивчали активність 131 тис. осіб з 17 країн світу протягом семи років, з 2003 по 2010 роки, та її вплив на здоров’я.

Вони дійшли висновку, що для того, щоб прожити довше, немає різниці, бігає людина вранці або, наприклад, просто ходити до метро пішки або активно забирається по дому. Головне – регулярно збільшувати частоту пульсу, що допоможе знизити ризик серцевих чи інших захворювань.

“Чудово, якщо людина відвідує спортзал, але для цього потрібно мати багато годин. Якщо ми можемо ходити пішки до роботи або гуляти в обідню перерву, це теж допоможе”, – цитує газета керівника дослідження, Скотта Ліра з канадського Університету Саймона Фрейзера.

Вчені встановили, що ризик передчасної смерті у людей, які активні понад дві з половиною години на тиждень, на 28% менше, ніж у тих, хто веде сидячий спосіб життя. Їх частка збільшується до 31% у багатих країнах.

Ще краще йдуть справи у людей, які активні понад дванадцять з половиною годин на тиждень. Їхні шанси прожити довше виростають на 36%. Понад 20 годин навантаження не приносять додаткових переваг.

За оцінками команди Скотта Ліра, щоденна активність змогла б допомогти уникнути шкірну дванадцяту раптову смерть у світі.