Ще три роки тому у столиці заговорили про інформаційні технології. Вона просувається зі скрипом, але, чорт візьми, якщо її нормально впровадити у життя, то горожани від цього тільки виграють. Про найбільш корисні проекти :

Полікуватися через ноутбук

Система “Єдиний медичний простір територіальної громади міста Києва”. Забудьте про паперові історії хвороби. Усі ваші дані будуть зберігатись на серверах.

– В електронні бази внесуть дані на шкірного пацієнта, і медики зможуть дізнатися про результати аналізів, побачити історію хвороби та багато іншого. А пацієнти можуть записатися на прийом, не виходячи з дому, і навіть отримати консультації у режимі онлайн, – розповіли у КМДА.

На сьогоднішній день “Єдиний медичний простір” працює лише у Дарницькому районі. Як нам повідомили у КМДА, робочі місця 200 лікарів володіли комп’ютерами, принтерами, сканерами, відеокамерами та іншою технікою, зчитує інформацію з картки пацієнтів.

– Вже заведено електронні картки пацієнта на 19 380 користувачів. Ми також хочемо до “Картки киянина” додати “Єдиний медичний простір”, – розповіли у київській міськадміністрації.

Розробляти систему почали ще у 2012 році та планували закінчити до кінця 2014-го запустити у всьому Києві, що малоймовірно. Але для того, щоб вона запрацювала, необхідно ще 23 мільйони гривень.

Картку киянина кожному

Згідно з концепцією, “Картка киянина” – це іменна та багатофункціональна електронна пластикова карта, на якій зібрані дані господаря та перелік його соціальних пільг та послуг. Картку створювали для того, щоб мешканці Києва могли отримати скидки чи пільги на товари та послуги.

Власник “Картка киянина” має низку переваг: по ній пільговики безкоштовно їздять біля метро. А звичайні громадяни користуються як проїзні на всі види міськтранспорту, періодично її поповнюючи. Картка дає право на скидки в аптеках “Наша аптека”, “Фарма-Сіті” та “Фармація”. Також можна зі скидками купувати товари у магазинах “Фокстрот”, “Білла”, “Вест Лайн” та “Новус”. Можна нею розплатитися за інтернет та мобільний зв’язок, купити квиток або оплатити комуналку.

Крім того, коли запрацює обіцяна страхова компанія, то картку можна буде використовувати як страховий поліс.

Для її оформлення необхідно звернутися до районного управління праці та соціальної захисту населення. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення про те, що є право на пільги.

До речі, Київрада найближчим часом планує дозволити видавати картку не лише тим, хто прописаний у столиці, а й тим, хто тут працює.

Комп’ютерний регулювальник

Київ, звичайно, не Нью-Йорк, але й у нас пробки вражаючі. Щоб від них позбутися, у столиці планують запустити “Систему управління дорожнім рухом Києва”. На 165 світлофорах встановлюватимуть спеціальні детектори, які фіксують проїжджаючі машини. Залежно від їх кількості система, порівнюючи отриману інформацію з даними за день, тиждень чи місяць, зробить прогноз інтенсивності руху на найближчі півгодини і сама змінити режим роботи світлофора.

Міська влада обіцяє запустити проект протягом кількох місяців, але в це віриться насилу.

ДО МОВЛЕННЯ

Що ще є в інтернеті

Карта ларків

Департамент містобудування та архітектури КМДА створив інтернет-портал mkk.kga.gov.ua/ з картою всіх легальних столичних Мафів. Чиновники запевнили, що будуть працювати тільки з тими власниками, хто встановив свої кіоски не пізніше квітня 2013 року. На порталі буде відображено графік демонтажу кіосків, які розташовані ближче 20 метрів від входів/виходів зі станцій метро та підземних переходів.

Маршрутки у смартфоні

У майбутньому на сайті www.eway.in.ua можна відстежувати рух міського транспорту онлайн. До системи вже підключено понад 150 міських маршрутів. Поки ж тут можна прокласти зручний маршрут зі столиці, із зазначенням відповідного транспорту.

Будівництва як на ладони

Електронна система містобудівного кадастру www.mkk.kga.gov.ua дає повну інформацію про будівельні ситуації у місті. Також тут розміщена інформація про зелені зони, пам’ятки архітектури, охоронні статуси об’єктів, житлові будинки, школи, садки, парки.