У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що кількість хворих зростатиме.

Кір вважається небезпечним вирусним захворюванням з інкубаційним періодом від 7 до 17 днів. Вірус розповсюджується, коли у людини з’являються перші ознаки захворювання.

Потрібно бути дуже обережним, оскільки він передається за будь-якого тісного контакту з хворим. Заразитися можна навіть при звичайній розмові і, тим більше, якщо хворий чхає чи кашляє поруч.

Через швидке поширення інфекції повітрям, можна захворіти і перебуваючи у сусідніх приміщеннях.

Симптоми захворювання

Симптоми у дітей та дорослих схожі та яскраво виражені. Все починається з порушення сну, загального нездужання та втрати апетиту. Незадовго після цього також додається сухий кашель, нежить і підвищується температура, у дорослих – до 40 градусів. Ще одним неприємним симптомом для дорослих стане збільшення лімфатичних шийних вузлів.

Через 3-5 днів самопочуття хворого покращується, але вже через день температура повертається. А разом із нею з’являється висип із червоних цяток, набрякає обличчя.

У цей період також посилюється нежить і кашель. У деяких хворих спостерігається посилення головного болю, аж до втрати свідомості.

Лікування та профілактика

Лікування найчастіше спрямоване на полегшення симптомів. Больному стане краще вже за тиждень. Антибіотики назначаються лише при бактеріальних ускладненнях.

Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне – вживати якомога більше рідини та уникнути яскравого сонячного або штучного світла.

Взрослим для профілактики рекомендують приймати витамин А у великих дозах.

Для дітей найкращим захистом від кору є вакцинація, яка робиться у 12 місяців та 6 років. Препарат, який використовують в Україні, колють дітям та в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим та найбезпечнішим засобом.