Як ми знаємо, впоратися з корчем у воді практично неможливо, якщо під рукою не виявиться шпильки, якій потрібно буде вколоти місце на нозі, яке найбільше “звіло”. Неприємна статистика смертності у водоймах через суд говорить сама за себе, практично кожен не справляється з болем і тоне. Тому в цьому випадку кожна людина повинна виконувати одне єдине правило — не запливати надто далеко і завжди мати при собі шпильку.

Що ж стосується незначних судом у ногах, які можуть турбувати людину як вдень, так і вночі, то з їх появою лікарі пов’язують такі можливі причини:

1. Фізична перевтома. Людина може пройти більше, ніж зазвичай, напередодні тягати в руках або на спині надто важкі речі, перевиконати план на тренування у спортзалі і так далі.

2. Тривалість перебування в одній і тій же позі. При цьому людина може довго сидіти або лежати на одній стороні, внаслідок чого цілком можуть з’явитися судоми.

3. Надмірне вживання солоних продуктів, а також сольові відкладення. Дисбаланс у водно-сольовому обміні також є причиною суду.

Що потрібно робити, щоб уникнути появи судом у ногах?

Медики радять частіше здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, особливо якщо людина веде сидячий спосіб життя.

Регулярно займатися спортом або хоча б розминати м’язи, розтягуватися, швидко ходити тощо.

Самомасаж може послужити відмінним заходом профілактики, але все ж таки масаж у професіонала принесе вашому тілу більше користі.

Для м’язів, щоб вони не скорочувалися, дуже корисно приймати теплі ванни з відварами з цілющих трав і рослин, а також харчуватися продуктами, що містять витамин D, кальцій і магній.

Експерти рекомендують знизити рівень фізичних навантажень тим, у кого він дуже завищений.

Якщо вдруге судоми наносять вам багато неприємностей і ви не можете розслабитися через них, то варто запланувати на найближчу годину похід до лікаря, бо як самостійно позбавитися їх дуже складно, тим більше, якщо вони стали сильнішими і виявляються кілька разів на день або взагалі вночі.

До речі, у випадку, коли вас періодично турбують судоми, слід обмежити собі від плавання у водоймах чи басейнах з холодною чи навіть прохолодною водою, оскільки м’язи миттєво реагують на зміну температури і може знову статися судома.