Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Фахівці підказали, як налагодити режим сну
Гарний сон – запорука здоров’я. Якщо ви працюєте п’ять днів на тиждень, і вам необхідно вставати і лягати спати в певну годину, ви знаходитесь в кілька виграшних позицій, так як ваш режим сну формується не вами, а під тиском зовнішніх обставин. Але якщо ваш робочий день не передбачає чіткого розкладу, вам таки варто визначити конкретні годинні проміжки, коли вам потрібно лягати спати, а коли – вставати з постелі, передає sutura.org.ua
Як почати жити за режимом?
Для цього вам необхідно вирахувати середню кількість годин, за яку ви висипаєтеся. Це число індивідуальне, оскільки залежить від віку людини, її трудової та розумової діяльності, а також від статі. У середньому людині досить 8-9 годин, щоби почувати себе бодрим і відпочившим. Але комусь достатньо і 4,5 години сну. Тому поспостерігайте за собою і визначте, яку кількість годин на сон необхідно саме вам. Якщо ви відчуваєте, що не висипаєтеся, то лягайте спати на півгодини раніше. Варіюйте годину, щоразу відштовхуючись від свого стану, і пам’ятайте, що навіть зайві 10 хвилин сну мають велике значення.
Що робити, якщо сну дуже багато?
Але факт пересипання зустрічається не рідше, ніж недосипання. Так, іноді людина спит набагато більше, ніж потрібно організму. Аналізуйте свій ранковий стан. Чи не нагадує ваша голова ватяний ком, не здатний думати, але при цьому ви не відчуваєте втоми? Якщо так, поставте будильник на ранок на годину раніше. Але тим не менш, важливою є не тривалість сну, а його якість, ефективність. Можна спати не більше 6 годин, і при цьому бути у формі, а можна не розлучатися з подушкою до 11 годин на день, прокидаючись розбитим і вже втомленим. Тому зверніть увагу на умови сну. Вони повинні бути комфортними: подушка не надто тверда, кімната провітреній, фіранки досить темні, щоб місячний світло не мешкав вам вночі. Приберіть із спальні сильно пахнути рослини або квіти, а також неплохо було б позбутися працюючих електроприладів. Не менш важлива і підготовка до сну. Не їжте багато увечері, віддаючи перевагу легкій вегетаріанській їжі, уникайте алкоголю і негативних, що збуджують психіку, емоцій. А ось пробіжка та вечірня прогулянка не зашкодять, особливо якщо після них прийняти розслаблюючу ванну з ефірними оліями.
Корисні поради щодо налагодження графіка сну. Намагайтесь лягати спати в гарному настрої, адже на Сході існує думка: у якому стані людина засинає, тому він і прокидається. Тому відженіть від себе всі невдалі моменти, що сталися вдень, вимкніть аналіз відбулися або планованих подій, налаштуйтеся на сон. Ранок вечора мудріший, так дозвольте собі відпочити настолько ефективно, щоб завтра прокинутися свіжим і готувати до нових звершень.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!