Все добре в міру. Це стосується і того, що ми їмо, і того, що ми п’ємо. Багато сказано про те, яку користь може принести алкоголь у невеликих дозах, а про шкоду великих доз алкоголю і говорити не треба, це всім відома істина. До відома, це стосується не лише міцних напоїв. Слабо алкогольні напої, пиво багато хто помилково приймає за нешкідливий напій. Але це не так.

Пиво шкодить здоров’ю щонайменше, ніж міцні алкогольні напитки. Згідно з твердженнями вчених, особливо чоловічому здоров’ю. У пиві міститься фітоестроген, який виділяється з шишок хмелю при варінні. Саме він пригнічує вироблення чоловічого гормону тестостерону. Як наслідок, в організмі починає брати верх жіночий гормон естроген, який мало активний у нормальному стані, і не повинен переважати. Відбуваються гормональні порушення. Пропонуємо п’ять найсерйозніших причин не пити пиво, передає sutura.org.ua

Піднімається рівень холестерину. Дослідження, проведені в Університеті Лісестера (Великобританія), показали, що у молодих людей із трохи підвищеним естрогеном був найвищий показник холестерину. Як відомо, з віком проблеми зі здоров’ям тільки посилюються. Тому у чоловіків переступили сорокалітній вік, навіть найменші відхилення призводять до великих проблем. Естроген сприяє утворенню «поганого холестерину», він у свою чергу допомагає розвинутися серцево-судинних захворювань та інфарктів. Так само заважає освіта «хорошого холестерину», який покращує еластичність кров’яних судин і попереджає серцеві напади.

Підступає ожиріння. Пивний живіт виростає зовсім не для того, щоб у нього більше вміщалося. Знову всьому виною естроген, він сприяє відкладенню жиру саме в області талії. ( З цієї причини жінки поправляються під час гормональної терапії). Жирові клітини починають виробляти ензим, який чоловічий гормон тестостерон перетворює на жіночий естроген! Ось які неприємності нам підносити фізіологія. Як наслідок – обвисла мускулатура, не проходити втома, проблеми з лібідо. Збільшується ризик захворіти на цукровий діабет, та іншими захворюваннями, які є супутниками ожиріння.

Запалення простати. При нестачі естрогену в організмі у чоловіка є ризик раку простати. Але й надмірна його кількість теж не дуже корисна для цього органу. Втім, точний механізм залежності ще не виявлено, за прогнозами лікарів, естроген у необмеженій кількості веде до збільшення передміхурової залози та збою в роботі. Коли залоза збільшується, вона починає тиснути на січовий міхур і протоку, як наслідок, частіше виникають позиви до січовипускання.

Виростає….бюст! Багато жінок хотіли б мати можливість безболісно збільшити груди. Але на превеликий жаль цією можливістю володіють саме чоловіки. Внаслідок порушення гормонального фону у чоловіка легко з’являються жіночі форми. Тому що жир під впливом гормону відкладається там, де наказує йому цей гормон.

Слабшає серце. Як встановили польські дослідники, існує пряма залежність між високим рівнем естрогену та серцевої недостатності, як наслідок це призводить до ранньої смерті. Люди з подібними симптомами вмирають у два рази частіше, ніж інші із хворобами серця. Так само чоловіки з підвищеним естрогеном мають схильність до тромбозу глибоких вен, як наслідок до інфарктів. На думку лікарів і надмірно низький рівень естрогену призводить до таких самих результатів.