Дослідження німецьких вчених з Університету Бонна вказує на те, що імунна система людини реагує на фастфуд так само, як на бактеріальну інфекцію, передає sutura.org.ua І навіть перехід на здорове харчування не зможе виправити нанесений вред.

Біологи почали з того, що посадили піддослідних мишей на «західну» дієту, багату насиченими жирами, сахаром та силлю, але бідною овочами, фруктами та клітковиною. «Ця нездорова їжа призвела до несподіваного зростання кількості певних імунних клітин у крові мишей, особливо гранулоцитів та моноцитів, — каже Анет Кріст, одна з авторів дослідження. — Це був ознака ураження імунних клітин-передників у кістковому мозку».

Виявивши це, вчені змогли встановити, що така дієта не тільки стимулює гостру запальну реакцію, але й активує певні гени у клітинах-предшественниках. Ці клітини відповідають за розмноження імунних клітин в організмі і, як нещодавно було виявлено — мають своєрідну пам’ять. Після зараження захисні механізми залишаються у стані підвищеної готовності, тому можуть швидше зреагувати на нову атаку.

В даному випадку вроджений процес програмування імунної системи був спровокований не вирусом чи бактерією, а певним видом дієти. Пильне вивчення клітин крові тварин показало наявність інфламасоми, білкового комплексу, відповідального за розпізнування інфекцій та активацію запальних процесів.

Такі запальні реакції зазвичай властиві діабету, сердечних захворювань і аутоімунних розладів. Вчені не вперше говорять про зв’язок нездорової їжі з порушеннями імунної системи, але перші докази довгострокових наслідків викликають серйозні побоювання. Зважаючи на зростання кількості діабетиків і людей з надмірною вагою в західних країнах все частіше з’являються свідоцтва того, що фастфуд наносить істотний вред здоров’ю, пише New Atlas.