Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Геморой

Геморой

Симптоми геморою

Геморой – хронічне судинне захворювання, що характеризується розширенням печеристих тіл термінального відділу прямої кишки. На сьогоднішній день геморой є найпоширенішим в проктології захворюванням. Їм страждає 70% всього населення Землі, незалежно від статі. Із загальноприйнятої точки зору «ганебне захворювання» посилюється малорухливим способом життя сучасної людини. Кожна людина ризикує отримати геморой, всі незалежності від того, чоловік ви чи жінка. У чоловіків геморой досить часто виникає у тих, хто займається ваговитими видами спорту, такими, як штовхання ядра, підняття штанги. Заняття важкою фізичною працею на роботі також збільшує ризик виникнення геморою як у чоловіків, так і у жінок. До особливої ​​групи ризику відносяться також ті, хто:

  • Проводить 8 – годинний робочий день за комп’ютером.
  • Страждає ожирінням і частими запорами.
  • Частенько прикладається до склянки, тобто любить випити.
  • Має запалення в області малого тазу.
  • Любить почитати сторінку-другу книги, сидячи в туалеті.

Основними симптомами захворювання є:

  • Випадання гемороїдальних вузлів із прямої кишки, яке може бути наслідком частого напруження при дефекації, куріння, читання в туалеті.
  • Кровотеча під час або після дефекації. Як правило, найчастіше хворий зауважує кров на туалетному папері або на внутрішній стінці унітазу. Кровотеча супроводжує процес дефекації і відразу ж після нього припиняється. Кров під час ходіння в туалет може бути симптомом раку товстого кишечника, причому в стадії метастаз, тому якщо ви ніколи не скаржилися на геморой, і не помічаєте його інших ознак, слід терміново звернутися до лікаря, оскільки рак вимагає термінового хірургічного втручання для порятунку життя людини .
  • Постійне почуття тяжкості в паху і внизу живота. Даний симптом обумовлюється переповненням гемороїдальних вузлів кров’ю, з цієї ж причини виникає відчуття наявності стороннього тіла в прямій кишці.
  • Печіння і свербіння в області анального отвору. Виділення крові призводить до подразнення стінок ануса і слизової оболонки.
  • Біль при відвідуванні туалету, а також в сидячому положенні. Даний симптом свідчить про нападі загострення геморою. Біль може бути порівняно сильною, оскільки навколо анального отвору людини розташовується велика кількість нервових закінчень. Іноді біль посилюється при ходьбі і проходить тільки після прийняття знеболюючого засобу.
  • Біль під час обмацування гемороїдальних вузлів. Подібний симптом свідчить про тромбозі або запаленні, коли вузли стають щільними, набувають синьо-червоний колір і можуть досягати до 2 см в поперечному розмірі.

Якщо пацієнт звернувся до проктолога зі скаргами на симптоми геморою, лікар повинен провести мінімальний проктологічний огляд. Лікування геморою залежить від його різновиду і стадії протікання захворювання. Методи лікування діляться на консервативні та оперативні. Найчастіше застосовується консервативне, тобто терапевтичне лікування геморою. Оперативне втручання проводиться лише в запущених випадках захворювання, при рясних кровотечах, коли лікарські препарати не дають належного ефекту. У той же час різні мазі, свічки та інші препарати можуть лише зняти симптоми і полегшити становище хворого, але не здатні вилікувати захворювання повністю. Назавжди позбутися від геморою дозволяє тільки хірургічне втручання.

Стадії геморою

Фахівці виділяють 4 стадії розвитку геморою, кожна з яких передбачає проведення різного лікування.

Для першої стадії захворювання характерні рідкісні анальні кровотечі при дефекації без наявності із зовнішнього боку анального отвору гемороїдальних вузлів. На даному етапі має сенс консервативна терапія з застосуванням свічок, склеротерапія, що дозволяє за допомогою безопераційних методів усунути застій крові у венах.

Друга стадія геморою характеризується випаданням вузлів з анального каналу і самостійним їх вправленням. При цьому кровотечі може і не бути. У цьому випадку призначаються консервативний метод лікування, склеротерапія, лігування, що полягає в накладенні на гемороїдальні вузли спеціальних латексних кілець, які перешкоджають подальшому їхнього випадання.

На третій стадії захворювання гемороїдальні вузли періодично випадають з анального каналу, потрібно їх ручне вправлення. При цьому посилюються кровотечі під час спорожнення кишечника. Для лікування даної стадії захворювання може застосовуватися хірургічне втручання – геморроїдектомія, яке полягає у видаленні гемороїдальних вузлів шляхом їх перев’язки і висічення. Іноді дана операція проводиться з використанням НЕ скальпеля, а лазера. Як правило, подібне хірургічне втручання дає позитивні результати, рецидиви зустрічаються дуже рідко, не раніше, ніж через 5 років після проведення операції.

На четвертій стадії розвитку геморою вправлення вузлів в анальний канал вже неможливо, вилікувати захворювання стає можливим тільки за допомогою хірургічного втручання.

Лікування геморою

Сучасна медицина пропонує достатню кількість ефективних і практично безболісних методів позбавлення від геморою. Одним з них є деартерізація випадаючих вузлів під ультразвуковим контролем. Це процедура підходить як жінкам, так і чоловікам. Дана методика полягає в точному визначенні розташування гемороїдальних артерій, їх прошивці і перев’язуванні. У результаті проведення такої процедури кров не може надходити в випадають вузли. Хворий не відчуває почуття болю чи дискомфорту, оскільки артерії прошиваються в тих ділянках, де практично відсутні больові рецептори. Дана операція проводиться дуже швидко і не вимагає госпіталізації. Після її проведення пацієнт зможе вирушити додому і приступити до повсякденної роботи.

Багато пацієнтів, виявивши перші симптоми захворювання, не поспішають звертатися за допомогою, оскільки не вважають його серйозним, тим не менш, геморой доставляє масу незручностей, а часті крововтрати можуть призвести до розвитку анемії. Набагато простіше запобігти геморой, ніж постійно відчувати дискомфорт і біль. Для цього слід дотримуватися кількох простих правил. Профілактика геморою включає:

  • Правильне харчування.
  • Часте випорожнення кишечника, недопущення запорів.
  • Обмеження вживання алкоголю.
  • Фізична активність, щоденна зарядка.
  • Правильна гігієна відвідування туалету.

Слід пам’ятати, що характерні симптоми геморою можуть також бути ознаками більш серйозних захворювань кишечника, тому при їх появі не варто відкладати відвідування лікаря на завтра.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Unsere technologie erweitert ihre globale reichweite im pi network. Advantages of overseas domestic helper.