Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Герпетический кератит
Симптоми, ознаки та діагностика
Герпетический кератит – це інфікування рогівки вірусом простого герпесу (див. також стор 2079). Він може вражати райдужку і часто рецидивує. Симптоми включають почуття стороннього тіла, сльозотеча, світлобоязнь і гіперемію кон’юнктиви. Рецидиви можуть призводити до зниження чутливості рогівки, виразки та постійному рубцюванню. Діагностика грунтується на виявленні характерною деревовидної виразки рогівки і висіванні вірусної культури. Лікування проводиться місцевими і при необхідності системними противірусними засобами.
Початковий (первинне) зараження – Л це зазвичай самовиліковується кон’ ^ юнкгівіт. Ранніми симптомами є відчуття стороннього тіла, сльозотеча, світлобоязнь і гіперемія кон’юнктиви. Потім розвивається везикулярний блефарит (бульбашки на століттях), симптоми утяжеляются, затуманюється зір, бульбашки лопаються і виразкуються, потім очищаються без рубцювання протягом тижня. Герпетичний простий кератит повільно гоїться, на це часто потрібно кілька тижнів. Рецидиви, як правило, приймають форму епітеліального кератиту (див. також «каскадний кератит») з тими ж симптомами з утворенням деревовидного дефекту рогівки, Профарбовують флюоресцеином. Численні рецидиви можуть призводити до гиперстезии або гипостезии рогівки і рубцюванню.
Дисковидную кератит, який втягує строму рогівки, – це глибокий, у формі диска локальний ділянку набряку і помутніння рогівки з переднім увеїтом.
Він може викликати біль і зниження зору і виникає у хворих, у яких був епітеліальний кератит.
У більшості випадків для діагностики достатньо виявлення при огляді за щілинною лампою характерного деревовидного дефекту рогівки. Коли клініка непереконлива, точний діагноз може бути встановлений після посіву.
Лікування
Зазвичай ефективно місцеве лікування (наприклад, краплі 1% тріфлурідіна 9 разів на день). Іноді показаний ацикловір по 400 мг 5 разів на день всередину при первинній інфекції або всередину 2 рази на добу при рецидив. Хворим зі зниженим імунітетом звичайно потрібні антивірусні засоби внутрішньовенно (наприклад, ацикловір по 5 мг /кг внутрішньовенно кожні вісім годин протягом 7 днів). Якщо епітелій, навколишній «гілочку», прикріплений нещільно і набряклий, прискорити загоєння може його видалення аплікатором з ватним наконечником перед початком медикаментозної терапії. При епітеліальному кератиті протипоказані місцеві глюкокортикоїди, але вони можуть бути ефективні при використанні з противірусними засобами в пізню стадію стромального (дисковидного) кератиту або при увийте. Якщо є увеїт, рекомендуються інстиляції 1% атропіну 2 рази на добу. Для контролю за лікуванням хворих з вірусним епітеліальним кератитом необхідний огляд за щілинною лампою.
Подальша інформація
Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.