SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Гінекомастія

Симптоми

Гінекомастія – це патологічний процес збільшення грудних залоз у чоловіків будь-якого віку. На певному етапі життя, наприклад, в підлітковий період, гінекомастія вважається нормальним фізіологічним процесом. У підлітків або у новонароджених хлопчиків іноді спостерігаються збираються навколо сосків невеликі м’які горбки. При нормальному функціонуванні організму вони пропадають протягом декількох місяців. Основна причина такого явища досі залишається загадкою для фахівців, хоча і вважається, що зростання грудних залоз у чоловіків викликаний надлишком в організмі жіночих статевих гормонів – естрогенів та їх перевагою над чоловічими гормонами – андрогенами. Підліткова гінекомастія не рахується патологією і абсолютно нешкідлива для здоров’я, проте часто стає причиною сплеску негативних емоцій, незручності, постійних стресів, що в результаті може призвести до розвитку серйозних психологічних проблем. У цей момент важливо пояснити підліткові, що нагрубання його грудних залоз зовсім не означає того, що він перетворюється на жінку. Якщо ж прояви гінекомастії занадто сильно турбують підлітка, доцільним буде його напрямок до хірурга, який вирішить питання про видалення надлишку грудної тканини.

Найбільше занепокоєння викликає гінекомастія у чоловіків більш старшого віку, яка обумовлюється надмірним розростанням залізистої тканини (молочної залози). У даному випадку йдеться про наявність патології.

Основними симптомами захворювання є:

  • Виникнення ущільнень у тканинах грудних залоз.
  • Збільшення грудних залоз (однієї або обох).
  • Хворобливі відчуття в грудях у момент промацування тканин.

Гінекомастія є досить небезпечним захворюванням, оскільки підвищує ризик виникнення розвитку онкології. Багато чоловіків і не підозрюють про можливість розвитку у них раку молочної залози, так як дане захворювання прийнято вважати скоріше жіночим. Гінекомастія в кілька разів збільшує можливість розвитку онкології чоловічий молочної залози. Негайне звернення до лікаря потрібно в тих випадках, якщо крім збільшення грудних залоз чоловік помічає у себе такі симптоми:

  • Збільшення пахвових лімфатичних вузлів.
  • Виділення з соска, що нагадують кров.
  • Зміна кольору шкіри навколо сосків.
  • Поява ущільнень у вигляді прощупується під шкірою кульок.

Причини

Основною причиною гінекомастії вважається гормональні збої, які в свою чергу можуть бути викликані низкою серйозних захворювань: пухлиною яєчок або наднирників, первинним гіпогонадизмом, раком підшлункової залози і шлунка, цироз печінки, тиреотоксикозом, печінковою недостатністю. Тому при виявленні у себе перших симптомів гінекомастії потрібно негайне звернення до фахівця для виявлення справжньої причини виникнення захворювання. До речі, до основних причин виникнення гінекомастії відносять надмірне вживання алкоголю. Наприклад, в пиві міститься чимала кількість речовин, що підвищують рівень естрогену в організмі людини.

Діагностикою захворювання зазвичай займається онколог або хірург, вона включає в себе огляд пацієнта, лабораторний аналіз крові для виявлення рівня тестостерону. Якщо є підозри на інші захворювання, що стали причиною розвитку гінекомастії, призначається ультразвукове дослідження грудної залози, біопсія, а також мамографія.

Лікування

Лікування захворювання спрямоване на усунення причини його виникнення, основних симптомів і досягнення максимального косметичного ефекту. Лікування гінекомастії може бути консервативним або оперативним.

Консервативне лікування полягає в прийомі антиестрогенов і лікарських препаратів, спрямованих на підвищення рівня тестостерону в організмі. Даний метод лікування застосовується дуже рідко і лише на початковій стадії захворювання. Лікарські препарати не здатні позбавити від розвивається роками гінекомастії. У даному випадку позбавити від захворювання може тільки хірургічне втручання.

У сучасній медицині для усунення даного захворювання існує кілька видів хірургічного втручання:

  • При невеликому збільшенні молочної залози проводиться ендоскопічна мастектомія, яка полягає у видаленні розрослася тканини молочної залози. Операція виконується з використанням спеціального пристрою – ендоскопа. Робочі інструменти вводяться в простір грудних тканин через невеликі розрізи в пахвовій області, завдяки чому після проведення операції на тілі пацієнта не залишається ніяких фізичних дефектів. На сьогоднішній день дане хірургічне втручання є самим щадним способом видалення молочної залози у чоловіків.
  • Підшкірна мастектомія полягає у видаленні молочної залози через параареолярний розріз. Операція показана пацієнтам з надмірним надлишком жирової тканини, проводиться найчастіше під місцевою анестезією.
  • Видалення молочних залоз з додатковим проведенням ліпосакції для відновлення контуру грудей. Даний вид хірургічного втручання спрямований не тільки на усунення гінекомастії, але й на досягнення максимального естетичного ефекту. Видалення зайвого жиру проводиться через невеликі розрізи в пахвових областях. Надмірні жирові відкладення можуть бути скориговані після проведення операції за допомогою підібраної фахівцем індивідуальної дієти.

Всі види операцій з усунення гінекомастії зазвичай досить добре переносяться чоловіками і не вимагають тривалої післяопераційної реабілітації. Госпіталізація пацієнта становить не більше доби, а при початкових стадіях захворювання – кілька годин. Після видалення молочних залоз протягом місяця чоловік повинен носити спеціальну стягуючі футболку для нормального формування контуру грудних м’язів. Заняття спортом при цьому слід відкласти на місяць, а ось до трудової діяльності можна приступити вже через тиждень після проведення операції.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.