Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Гіперсенситивний васкуліт

Гіперсенситивний васкуліт

Патоморфологія

Гіперсенситивний васкуліт — це імунокомплексний ізольований шкірний лейкоцитокластичний ангіїт без залучення інших органів.

У біоптатах шкіри знаходять некротизивний васкуліт із фібриноїдною деструкцією, нейтрофільною інфільтрацією стінок дрібних судин (посткапілярних венул, капілярів, артеріол) і фрагментацією ядер нейтрофілів, звідки й походить термін “лейкоцитокластичний” (лейкоцитоклазія — каріорексис лейкоцитів).

Клінічна картина

Захворювання розвивається як реакція гіперчутливості на вживання лікарських засобів або гостру вірусну інфекцію. Можлива тригерна роль герпетичних інфекцій — вірусів простого герпесу, Епстейна— Барр, гепатиту С. Основним клінічним проявом є пурпура, найбільш виражена в дистальних ділянках тіла, особливо на нижніх кінцівках. У тяжких випадках може бути залучена вся шкіра. Трапляються також макулопапульозні елементи. Інколи виникають артралгії та міалгії. Ураження слизових оболонок, нирок та інших органів, як правило, не спостерігають.

Діагностичні критерії гіперсенситивного васкуліту (Американська колегія ревматологів, 1990):

1) початок хвороби у віці понад 16 років; 2) застосування лікарських засобів на початку захворювання (може бути чинником загострення); 3) пурпура, що пальпується (на одній чи кількох ділянках шкіри — помірно підвищена над поверхнею шкіри пурпурна висипка, що не білішає від натискування і не пов’язана з тромбоцитопенією); 4) макулопапульозна висипка (плоскі і дещо підняті принаймні над однією ділянкою шкіри елементи різних розмірів); 5) дані біопсійного дослідження артеріол і венул (гістологічно виявляють гранулоцити у периваскулярних чи позаваскулярних просторах).

Лікування

Для діагнозу потрібні принаймні три критерії.

Диференціальна діагностика передбачає виключення системних васкулітів із шкірними проявами, оскільки при гранульоматозі Вегенера, мікроскопічному поліангіїті, синдромі Чарга—Стросса, геморагічному васкуліті, есенціальному кріоглобулінемічному васкуліті поряд із ураженнями інших органів і систем може виникати лейкоцитокластичний ангіїт шкіри. Описаний гіперсенситивний васкуліт як паранеопластичний синдром при лейкозах, лімфомах, раку яєчників та інших внутрішніх органів.

Лікування. Насамперед потрібно усунути вплив алергенів, зокрема припинити вживання ліків. У разі тяжкого і затяжного перебігу гіперсенситивного васкуліту застосовують глюкокортикоїди.

Прогноз при гіперсенситивному васкуліті сприятливий, практично всі хворі одужують, хоча можливі рецидиви хвороби.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Company to fix their dpf and egr issues.