Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Гіпотензія
Гіпотензія є найчастішим ускладненням регіонарної анестезії. Частота та вираженість її залежать від рівня поширення анестетика, положення породіллі, її фізичного стану та ін.
Для профілактики гіпотензії слід за 15-20 хв до попередньої гідратації сольовими розчинами внутрішньом’язово ввести 20-25 мг ефедрину гідрохлориду. Враховуючи можливість розвитку тяжкої гіпотензії, проведення регіонарних методів знеболювання пологів потребує ретельного спостереження за станом породіллі та постійної присутності анестезіолога. При зниженні систолічного АТ на 25-30% (нижче 100 мм рт.ст., або 13,3 кПа) пацієнтку слід укласти в положення Тренделенбурга з піднятим ножним кінцем на 20-30° і негайно розпочати введення кристалоїдів, паралельно здійснюючи інгаляцію 1 кисню. Якщо протягом 5 хв рівень АТ не відновлюється, необхідно ввести 5-15 мг ефедрину гідрохлориду.
Крім артеріальної гіпотензії регіонарне знеболювання пологів може ускладнюватися клонікотонічними судомами, що виникають внаслідок випадкового внутрішньосудинного введення місцевоанестезуючого засобу при інтраваскулярному розташуванні катетера. При виникненні судом необхідно забезпечити інгаляцію 100% кисню через носолицеву маску та проводити протисудомну терапію: внутрішньовенно – 100 мг тіопентал-натрію у поєднанні з 5 мг діазепаму. При необхідності внутрішньовенні введення повторюють. За відсутності ефекту для забезпечення адекватної вентиляції та газообміну необхідно провести інтубацію трахеї з наступною ШВЛ у режимі помірної гіпервентиляції, що перешкоджає розвитку тяжкого ацидозу та внутрішньоутробної гіпоксії плода.
Перфорація твердої мозкової оболонки голкою або катетером може призвести до розвитку тотальної анестезії спинальної. Це зумовлено потраплянням у субдуральний простір великої кількості місцевоанестезуючого засобу та його поширенням на велику кількість сегментів, аж до довгастого мозку. При цьому виникають тяжка гіпотонія та тотальна м’язова релаксація, що супроводжується порушенням вентиляції та може призвести до зупинки серця. У цих випадках потрібні негайне проведення інтубації трахеї та ШВЛ, а при необхідності серцево-легенева реанімація.