Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Гонконгський грип: чим загрожує і як уберегтися
«Він вражає і дуже небезпечний для людей похилого віку та для дітей. Тобто для тієї категорії населення, яка має ослаблений імунітет. Ризик захворіти великий, імунітет відсутній, тому що у нас його ще не було. Був пташиний грип, Каліфорнійський, звичайні сезонні, є ризик захворіти і як він буде поширюватися, прогнозувати неможливо», – розповідає кандидат медичних наук, лікар-кардіолог, терапевт.
Останній раз пандемія Гонконзького грипу вирувала у 1968-1969 роках. Зародившись у Китаї, вона охопила і Америку, тоді у штатах жертвами захворювання стали тридцять три тисячі вісімсот осіб. Наразі медики знайшли спосіб боротьби з небезпечним захворюванням – щеплення. Тільки воно є гарантією збереження життя під час епідемії. Втім, в Україні із вакцинами проблеми.
«Ми очікуємо, що до країни увійдуть три вакцини. Дві, з якими ми вже знайомі, це «вакцигрип» та «інфлурак», і нова вакцина корейського виробництва «Джесі-флю». Скільки очікується вакцин? Її кількість буде більшою, ніж у минулому році, коли увійшла одна вакцина «вакцигрип» у кількості 150 доз.
Але в будь-якому разі для нашої країни це буде крапля в морі. Може бути ми вийдемо на загальний показник у піввідсотка», – каже імунолог вищої кваліфікаційної категорії Андрій Волянський. Піввідсотка від усього населення. Для порівняння: у США відсоток вакцинації від грипу близький до 40% у сусідніх з Україною країнах він перевищує 20%
. Саме найнижчий відсоток вакцинації населення експерти вважають причиною трагічних наслідків епідемій в Україні. Тільки минулого року під час епідемії Каліфорнійського грипу захворіло 3 мільйони українців, 370 осіб померли.
«Причин кілька.
Перша – це, я вже називавши, абсолютна неприщепність населення.
Друга – це незграбність нашої медицини. І реально працюють препарати недоступні. Два реально працюючі препарати для українців недоступні.
І третя причина – це те, що ми вже назвали, це схильність до самолікування. Тобто ми звертаємося за допомогою в останній момент», – упевнений імунолог вищої кваліфікаційної категорії Андрій Волянський. Звертатися за допомогою не в останній момент, а за перших симптомів грипу, і по можливості робити щеплення – таку пораду українцям від лікарів.
Адже вакцина, кажуть, хоч і дорога – а одна її доза буде коштувати до п’ятисот гривень, життя таки дорожче.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!