Взаємозв’язок вживання алкоголю та ожиріння безсумнівний. Людина, яка пристрастилася до обжерливості, споживає алкогольні напої і не обмежує собі в їжі, приходити до деградації у фізичному, психічному, інтелектуальному та моральному планах. Дієтологи підрахували, що в кожному мілілітрі спирту міститься 7 кілокалорій. До того ж алкоголь гальмує обмін речовин, процес спалювання жирів. Звичка щодня за вечерею випивати бокал вина призводить до лишньої ваги, а з годиною – до ожиріння. Пиво та коктейлі також висококалорійні містять компоненти, інформує sutura.org.ua

На початку ХХІ століття з’явилося поняття «пивний алкоголізм», а з ним і словосполучення «пивний живіт». Надмірне вживання пива призводить до ожиріння, вираженого у звисаючому животі. Пиво містить велику кількість калорій, які людина не встигає витрачати, і вони відкладаються у вигляді жирової тканини в черевній порожнині. Проблема ожиріння внаслідок надмірного споживання пива та втрати контролю за кількістю з’їденого стала актуальною не лише для чоловіків, але й для молодих людей 20 років, які люблять побалуватися пивцем і непомітно піддалися пристрасті до бурштинового напою. Жир відкладається не лише на зовнішній стороні черевної порожнини. Він заливає всі внутрішні органи, тим самим збільшуючи ризик серйозних захворювань. Крім неестетичного вигляду людина страждає задишкою, стає малорухомою. У чоловіків знижується потенція, інтерес до протилежної статті з часом згасає геть.

Вживання алкоголю жінкою призводить до зміни гормонального тла. Здавалося б, без вагомих причин починають рости кілограми, форми надмірно округлюються, з’являються складки на тілі, які поступово починають потопати в жирі. Це результат вживання алкогольних напоїв – серйозний гормональний збій.

Але найчастіше набір ваги відбувається через переїдання. Алкогольні напої містять у собі вуглеводи, які трансформуються у жирові відкладення. Випиваючи перед їдою чарку оковітої, жінка відчуває появу апетиту і з’їдає набагато більше продуктів, ніж потребує організм.

Алкоголь викликає нестійкий психологічний стан, для якого характерна повна байдужість до своєї зовнішності, харчування, способу життя, його якості. Неправильне харчування, втрата почуття міри в їжі та пиття призводить до того, що жінка швидко набирає вагу, стає рихлою, чоловікоподібною, яка втратила форми.

Тестостерон – головний чоловічий гормон. Саме він відрізняється представником сильної статті від слабкої, придає йому силу, мужність, формує чоловіче тіло. Алкогольна залежність пригнічує вироблення тестостерону, змінює гормональний фон чоловіка. Його тіло, психіка, розум стають схожими на жіночі. В результаті фігура формується за жіночим еталоном. Замість широкоплечого і вузького в талії гарного чоловіка навкруги бачать особину, яка запливає жиром у ділянці сідниць і живота. Таз розширюється. М’язова маса відсутня або стає в’ялою та слабкою. Випиваючий чоловік стрімко набирає вагу.

Характер його також змінюється над краще. Разом із жіночими зовнішніми рисами з’являються і жіночі риси характеру: істеричність, дратівливість, плаксивість, недовірливість, слабкість характеру. Порушується логічність думок та вчинків, знижуються інтелектуальні здібності.

Бажаючим знизити свій вес необхідно перш за все відмовитися від алкогольних напоїв. Чергування фізичних навантажень та повноцінного відпочинку, глибокий нічний сон та раціональне харчування допоможуть не лише змінити якість життя, але й позбутися жирових складок, повернути гарну фігуру.