Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Як часто потрібно митися насправді?
Ми звикли до того, що душ є такою ж невід’ємною частиною щоденних гігієнічних процедур, як чищення зубів чи умивання обличчя. Але що ж обумовлює нашу звичку митися щодня – турбота про здоров’я, любов до водних процедур чи соціальні норми, що вимагають подібної поведінки?
Щоденний душ – необхідність чи шкоди для здоров’я?
Насправді, якщо ви не займаєтеся важким фізичним трудом і не відвідуєте спортзал щодня, то через день ви просто не встигнете забруднитися або запотіти так, щоб вам було потрібно миття з мочалкою та милом. Згідно з дослідженнями, проведеними в Колумбійському Університеті д-ром Е. Ларсоном, часто миття сушити шкіру, позбавляючи її захисної жирової кулі. Крім того, мило та гелі для душу (особливо ті, що містять у своєму складі антибактеріальні компоненти, такі як триклозан) знищують корисні бактериї, що відповідають за місцевий імунітет шкіри. В результаті підвищується ризик розвитку шкірних захворювань, таких як екзема, дерматит та акне, інформує sutura.org.ua
Хочеться відзначити, що шкодить шкірі саме щоденне використання різних миючих засобів, таких як мило або гель для душу. Ми звикли до того, що нам не достатньо однієї води та мочалки, щоб помитися та почувати себе чистими. Однак це – не більше ніж міф, нав’язаний, насамперед, маркетинговими компаніями з продажу засобів для душу. Так, іноді нам потрібно старе добре мило або ароматний гель для душу, щоб змити з себе піт і грязь, але в них немає щоденної необхідності. Крім того, в рекламі гелів для душу, шампунів і навіть зубної пащі, актори навмисно використовують набагато більше продукту, ніж це необхідно, щоб симулювати споживачів швидше витрачати ці засоби і купувати нові.
Як часто потрібно митися насправді?
Якщо говорити про це з медичної точки зору (ігноруючи соціальні норми та зовнішній вигляд), то більшості дорослим людям достатньо приймати душ або ванну 1-2 рази на тиждень. Але – за умови щоденного миття тих частин тіла, де сальні залози працюють найактивніше (лицо, пахви, стопи та інтимні зони) та щоденної зміни білизни.
Проте наука наукою, але є ще й життя. І в житті багато людей через різні причини звикли приймати душ щодня. Хтось любить відчуття свіжості та чистоти після душу, комусь душ замінює чашку кофе вранці або допомагає розслабитися після важкого робочого дня. Вони повинні відмовлятися від своєї звички? Звичайно ж ні!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!