Ці залози, які зазвичай знаходяться в області шиї, під пахвами, у паху та позаду вуха, є важливою частиною імунної системи, яка допомагає вашому організму захищатися від інфекції та хвороб, тому вони можуть також служити попереджувальним знаком для багатьох захворювань та станів. Насправді, просто перевіряючи лімфатичні вузли на шиї, ви можете сказати, є ли у вас ризик наявності паразитів та раку, передає sutura.org.ua

Ваші лімфатичні вузли маленькі, ниркоподібні залози, які транспортують поживні речовини, відходи та рідини з крові та тканин тіла. Як правило, лімфатичні вузли не є болючими, і ви, ймовірно, навіть не знаєте, що вони є. Однак, якщо один із лімфатичних вузлів опухне або запалюється, це явний показник того, що щось не так.

Загальні причини набрякання залоз.

Якщо ви виявите невеликі припухлі на своїй шиї, за вухом або в інших місцях, це, швидше за все, опухлий лімфатичний узел. Хоча є ймовірність, що набряк не буде серйознішим, ніж застуда, важливо, щоб ваш лікар оцінив залозу, щоб виключити більш серйозні проблеми, такі як травма, запалення, паразити та рак. Деякі з найбільш поширених причин опухання лімфатичних вузлів, розташованих в області шиї, зокрема:

Розпізнайте опухлі лімфатичні вузли.

Не існує надійного способу ідентифікувати опухлину в області шиї як роздутий лімфатичний узел. Однак, ви повинні регулярно перевіряти свою шию двома-трьома пальцями і м’яко натискати вдоль боків, спини та підстави шиї. Набрякання можуть з’являтися в найрізноманітніших розмірах, починаючи від маленьких розмірів, таких як горошина і до вишні. Важливо розуміти, що опухлі залози не завжди є ознакою захворювання. У багатьох випадках залоза, розмір якої менше сантиметра може бути нормальною. Однак, якщо вона набухає, вона може стати вдвічі чи втричі більшою, ніж зазвичай. Додаткові ознаки того, що хвороба чи інша медична проблема виникла у вас в організмі, включають:

  • Тепло, запалення та почервоніння у місці розташування лімфатичного вузла.
  • Незвичайні грудки.
  • Біль при торканні лімфатичного вузла.
  • Паралельні симптоми інфекції, такі як біль у горлі, виразки у роті, втома, кашель, нежить, пітливість, озноб і/або пропасниця.

Лікування запалених залоз.

У деяких випадках залози можуть повернутися до нормального розміру без лікування, але в інших випадках потрібне ефективне лікування. Точний підхід до лікування залежить від причини симптому. Наприклад, якщо є підозрення на рак, ваш лікар виконає біопсію лімфатичного вузла, щоб підтвердити діагноз. Якщо йдеться про вірусну чи бактеріальну інфекцію, буде призначено лікування. Крім того, для ефективного лікування цього стану у багатьох випадках можуть застосовуватись інші цілющі або природні засоби.

Гомеопатична медицина: гомеопатичні засоби можуть застосовуватися для лікування опухлих лімфатичних вузлів. Меркуріус солюбіліс, Калі муріатикум та інші методи лікування, а також гомеопатична настоянка можуть допомогти очистити лімфатичну систему та стимулювати відповідну імунну відповідь.

Трав’яні процедури: трав’яні засоби можуть також застосовуватися для лікування цього стану. Часник є одним з найбільш відомих натуральних протизапальних та антибактеріальних засобів. Він допоможе зменшити запалення та підтримувати регулярну імунну функцію. Інші трав’яні засоби, які повинні допомогти: ехінацея, корінь солодки, куркума, імбір, колоїдне срібло та інші.

Харчові добавки: вітаміни та мінерали можуть також підтримувати імунну систему та відновлювати лімфатичну функцію. Вітамін А, витамин С, цинк, селен, витамин D3, риб’ячий жир і пробіотики — все це ефективні засоби залежно від причини запалення.

Якщо ви нещодавно зробили самоперевірку або просто провели рукою по вашій шиї або за вухом і виявили припухлість, ймовірно, причиною є опухлий лімфатичний узел. Хоча проблема може бути незначною, важливо проконсультуватися з лікарем, оскільки запалення може бути пов’язане з більш агресивними проблемами, такими як бактериальна інфекція, паразити та рак.