Проблемна шкіра доставляє своїм власницям чимало неприємностей, адже часто вона “радує” нас сюрпризами у вигляді дрібних прищиків, чорних крапок та почервоніння у найневідповідніший момент – наприклад, напередодні зустрічі, дня народження чи важливих переговорів. Доводиться проводити біля зеркала достатню кількість годин, щоб хоча б візуально усунути недоліки. Як же покращити стан шкіри і запобігти появі цих самих “сюрпризів”? Важливо пам’ятати, що найбільше значення для зовнішнього вигляду шкіри мають два фактори: по-перше, те, що ми їмо, і, по-друге, чи отримує наша шкіра достатній догляд. Як же ми можемо допомогти шкірі, щоб покращити її стан?

1. Правильний раціон
Багато в чому стан нашої шкіри залежить від того, що ми їмо, пише womanway.com.ua. Як правило, погано на неї впливають кондитерські та борошняні вироби з великою кількістю шкідливих жирів, солодощі та шоколад. Щодо корисних продуктів, то до них можна віднести рис, рибу, цитрусові, квашену капусту та натуральні кисломолочні продукти. Також рекомендується вживати продукти, що містять дуже корисний для шкіри витамин Е: крупи, бобові, орехи, соняшникову олію. Крім цього, варто вживати комплексні вітамінні препарати та застосовувати аптечні рідкі витамини.

2. Ретельний вибір декоративної косметики
Поважно ставтеся до вибору косметичних засобів, зокрема декоративної косметики. Особливо звертайте увагу на ті засоби, які безпосередньо контактують з нашим обличчям: тональний крем, пудра, рум’яна тощо. Часте вживання тонального крему закупорює пори, так що на кожен день краще обмежитися спеціальною основою або базою підмак для проблемної шкіри, а поверх неї наносити трохи пудрі. При виборі засобів зверніть увагу на упаковку: добре, якщо на ній буде позначка “Не комедогенно”. Така косметика має у складі спеціальні компоненти, що запобігають забрудненню пір та запалення шкіри. Не забувайте 2-3 рази на тиждень тщательно очищати кисті та спонж для макияжу: мийте їх з милом, полощіти та обробляйте антибактеріальним засобом.

3. Мінімальний контакт
Усувайте звичку торкатися обличчя руками і тим більше видавлювати прищики! Це не тільки не врятує шкіру від висипки, а й збільшить кількість неприємних сюрпризів. Обережно користуйтеся рушником: після вмивання не розтирайте ним обличчя, а тільки акуратно промокайте його.

4. Очищення

Протягом дня на шкірі скуповується велика кількість пилки, поту і виділень сальних залоз, тому їй потрібне тщательное очищення, адже грязь забиває пори і створює сприятливі умови для появи прищів. Температура води для вмивання не повинна перевищувати 35 градусів. Використовуйте спеціальний гель для вмивання проблемної шкіри замість мила – воно її пересушує. Хороший варіант – гель зі спеціальними оздоровлюючими мікрочастинками: вони видаляють кулю відмерлих клітин, глибоко очищають пори та освіжають зовнішній вигляд шкіри. Не варто вмиватися більше двох разів на день: часте умивання сприяє регулярному видаленню сала шкіри, що в свою чергу може призвести до сильнішого його виділення та появи прищів.

5. Звуження пор і підсушування
Після очищення шкіри рекомендується використовувати звужуючі пори лосьйон. Він підсушить наявні прищики, додасть лицю рівний здоровий колір і усуне небажані виділення залоз. Лосьйон також бореться проти небажаних чорних крапок. Пусть до складу вашого лосьйону входити сік лимона, екстракт чайного дерева або огірковий екстракт – ці компоненти відмінно підсушують та дезінфікують.

6. Зволоження та живлення
Використовуйте легкий крем. При його виборі звертайте увагу на склад – хай у нього входити біла глина, яка відмінно поглинає залишки жиру, усуваючи непотрібний блиск і надаючи матовості. Крем повинен бути легким за текстурою і добре поглинатися. Наносити його рекомендується легкими масажними рухами за допомогою подушечок пальців, злегка поплескуючи та вбиваючи крем у обличчя. Крім цього, рекомендується 1 або 2 рази на тиждень робити спеціальні маски для обличчя. Дуже корисні глиняні аплікації – глина відмінно очищає та адсорбує шкірні виділення. Змішайте аптечний глиняний порошок з холодною водою так, щоб суміш за консистенцією нагадувала густу сметану, нанесіть на очищене обличчя, потримайте 10-15 хвилин і змийте теплою водою. Для живлення шкіри можете використовувати як крем аптечні олії – мигдальне, реп’яхове, олію авокадо, а також рідкий витамин Е.