Принцип астигматизму

При астигматизмі промінчики світла, при попаданні у око, на сітківку проектуються у вигляді кількох точок, кіл або ж відрізків різної довжини. Таким чином виникає складний оптичний дефект зору. Іншими словами, очам важко сфокусуватися на одному предметі.

Чому виникає астигматизм?

Причини розвитку астигматизму ще не вивчені. Часто астигматизм є вродженим, може передаватися в спадок і виникнути після травм ока або проведених операцій.

Ступені астигматизму

Їх розрізняють три:

слабка – до 2 діоптрій; середня – до 3 діоптрій; висока – до 4 і більше діоптрій.

Як лікувати?

Звичайно ж, астигматизм, як будь-яку хворобу, найкраще починати лікувати вже на першій, ранній стадії. Для цього дуже важливою є регулярна діагностика.

На даний момент існують 3 основні способи корекції хвороби: контактні лінзи, окуляри та операція.

Контактні лінзи та окуляри не лікують проблему астигматизму, а лише допомагають коригувати зір. Але при високому ступені астигматизму окуляри можуть переноситися пацієнтом досить погано: може почати кружляти голова і боліти очі.

Вилікувати астигматизм цілком можна лише за допомогою хірургічної операції. Мова йде про:

лазерна коагуляція; кератомії; термокератокоагуляції

Найефективнішою технологією у лікуванні астигматизму медики називають лазерну корекцію. Вона здатна виправити майже всі види астигматизму. Але проводити її можна лише після досягнення пацієнтом повноліття. Операція – проста та швидка, ускладнення бувають нечасто.

Що стосується кератомії, то вона застосовується для корекції змішаного чи міопічного астигматизму. Термокератокоагуляцію ж використовують для корекції так званого гіперметропічного астигматизму.