Мій дім – моя фортеця
Ми закриваємо двері на всі замки та засуви, ховаючись за сталевими дверима від вторгнення зовнішнього світу. Але поки ми пораємося із замками на дверях, за нашою спиною в нашому ж будинку живуть і живуть хвороботворні бактерії, шкідливі насекомі та мікроорганізми, що ж робити з ними?
Цвіль
Цвіль є мікроскопічний грибок, який часто зустрічається в природі. Вітер, а також домашні тварини можуть занести суперечки цього грибка у житлові приміщення. Опинившись у сприятливих умовах: у сирому чи вологому місці, на таких поверхнях, як дерево чи папір, грибок цвілі починає активно рости.
Якщо цвіль не має великої площі поширення в будинку, а також регулярно видаляється, то особливу вред здоров’ю людини цей грибок наносить. І наоборот, сильно розрослася цвіль виділяє у повітря свої суперечки, які, потрапляючи в дихальні шляхи, викликають серйозні проблеми зі здоров’ям.
Негативний вплив спор цвілі на здоров’я людини може проявлятися в таких симптомах:
– Подразнення слизової очей, носа та носоглотки
– Часті нежиті
– Часте виникнення астматичних нападів

Широке поширення грибка цвілі в будинку можна розпізнати по появі характерних плям зазвичай темнуватого відтінку на стінах, стелі, коврах та інших місцях. Можуть також виникнути і різкий запах землі чи алкоголю, а також ознаки протікання води (круги та здуття матеріалів стін).
Для того щоб попередити появу та розвиток грибка цвілі в будинку, необхідно в першу чергу встановити ефективну вентиляційну систему у приміщеннях, де може скупчуватися волога. А щоб очистити повітря від спор цвілі, треба використовувати очищувач повітря.
Кліщі та пил
Перебуваючи вдома, людина щодня вдихає приблизно 500 мільярдів пилових частинок. А це означає, що жодна, навіть сама акуратна, пані не може похвалитися абсолютною чистотою свого житла. Пил є невід’ємною частиною нашої життя. Так, на одному квадратному сантиметрі підлоги можна нарахувати до 20 тисяч пилових частинок, які мають таблицю Менделєєва в мініатюрі. Це – і алюміній, і залізо, і барій, і калій, і літій, і стронцій, і фосфор, і навіть миш’як. Правда, всі ці елементи мають дуже маленьку концентрацію, що робить їх наявність більш-менш безпечною для людини. Крім цих компонентів, мешканцями нашого будинку, причому з “постійною пропискою”, є “домашні” насекомі, мікроорганізми та бактерії. В принципі їх можна вивести за допомогою нових гігієнічних та інсектицидних засобів, а також – прання та прожарювання, або на відкритому сонці, або у спеціальних жароміцних шафах. За багато тисячоліть людина пристосувалася без особливого вреду для здоров’я мирно жити разом із насекомими, але якщо ж дозволити їх колоніям розмножуватися до неприпустимих меж, ці домашні паразити можуть викликати відрування і хронічні захворювання, у тому числі алергію та дерматиті. Для нормальної життєдіяльності їм дуже підходить вологий та теплий клімат житлових поміщень.Домашня пилка включає безліч алергічних компонентів. До його складу входять: книжковий пил (целюлоза), фрагменти пір’я, бавовна, частинки оббивки меблів, волосся, вовна та лупа тварин, а також епідерміс людини, що є для пилових кліщів делікатесом. Частка частинок шкіри становить 0,4 % від усієї кількості побутової пилки. Саме кліщі, а вірніше їх фекалії, є найсильнішим аллергеном, що викликає астму, полінози та низку інших захворювань.
Бактерії
На кухні живуть тисячі різних бактерий, три з них паличкоподібні – сальмонела (Salmonella), паличка коли (Escyerichia) та кампілобактер (Campylobacter) – досить небезпечні для людини і можуть викликати гострі харчові відрування. З ними легко справляються бактерицидні засоби, гаряча вода та прямі сонячні лучі. Бактерії сальмонелі налічують близько 2000 різновидів. Тривало зберігаються в навколишній середовищі: у воді – 120 днів, у м’ясі та ковбасних виробах – до 100, а у ґрунті – до 500. У м’ясних, молочних продуктах, яйцях можуть активно розмножуватися, не змінюючи їхнього зовнішнього вигляду. В організмі людини патогенні палички викликають інфекційне захворювання – сальмонельоз з тяжкими проявами гастро- та ентероколітів.
Обробні дошки, особливо дерев’яні – найкращий дім для бактерій, які можуть жити в тріщинках. Жодний тип дощок не є бездоганним, і всі їх необхідно старанно мити якомога частіше. А найкраще використовувати окремі обробні дошки для овочів, м’яса, риби та молочних продуктів.
Грязь в’їдається в клавіатуру комп’ютера після того, як ви натискаєте на кожну клавішу кілька тисяч разів. Вона складається з лусочок шкіри, бактерій і слідів їжі і тому є благодатною средою для бактерій. Грязь накопичується і між клавішами, звідки її удаляти важко, але необхідно.

Якщо бактериї і мікроорганізми постійно обробляти одним і тим же миючим засобом, то неминуче настане момент, коли вони стануть до нього несприйнятливими. А найсильніші з них стануть домінуючою популяцією. Найбільш правильним способом боротьби за чистоту є регулярна зміна антибактеріальних засобів. Безумовно, сперечатися з тим, що “чистота – запорука здоров’я”, безглуздо, але все ж таки надміру старанне знищення всіх бактерий може призвести до того, що організм людини буде втрачати здатність боротися з інфекціями самостійно, що зробить його беззахисним перед хвороботворними бацилами і аллергенами. Тому в справі досягнення чистоти важливо не перестаратися, тут набагато більше підходить золота середина.