Як одяг впливає на підвищене потовиділення

Головна / unsorted / Як одяг впливає на підвищене потовиділення

Західні експерти стверджують, що на появу запаху поту, що виходить від людини, може вплинути маса промов, і мова в даному випадку йде не лише про її одяг.

Щільно — може, і стильно, але не завжди «атмосферно»

Щільно прилеглий до тіла одяг, що не сприяє циркуляції повітря між тканинами і тілом, — це потенційний джерело виникнення поту, переконана лікарка медицини медичної школи Девіда Геффена в Каліфорнійському університеті (Лос-Анджелес) Джессіка Лу.

Лу рекомендує правильно вибирати джинси (особливо дамам) — щільно облягаючі ноги та область тазу штани, так само як і білизна, — все це може сприяти надмірному потовиділенню. Власне, піт сам по собі не такий небезпечний, як його наслідки, стверджує Каліфорнійський медик Джессіка Лу, — набагато серйозніші за те, що подібний прояв організму як реакція на зовнішню среду, що виникає, зокрема, в області геніталій може викликати шкірні інфекції і навіть привести до змін pH. В свою чергу, вагінальні та інші інфекції породжують свій, власний, “рибний” запах, що виходить від тіла людини.

Джессіка Лу радить дотримуватися елементарних гігієнічних правил, у тому числі і при носінні тісного одягу та білизни — регулярно митися, використовувати салфетки з натуральних матеріалів. Однак медик рекомендує все ж таки змінити в одязі синтетику на несинтетичні тканини: вони, упевнена Джессіка Лу, «більш вентильовані».

Не весь піт смердити

Такий аргумент наводитиме популярний американський фітнес-експерт Шарлотта Хілтон Андерсен, автор чисельних книг (вони перекладені і на російську мову — це роботи з правильного харчування, особливостей фізичних вправ для підтримання оптимальної життєдіяльності та інші). У Шарлоті Андерсен вийшла стаття в англомовному жіночому журналі “Шейп” Shape, у перекладі з англійської означає “Фігура”, “форма”. До думки Шарлотті на Заході прислухаються багато, оскільки вона відома (і дуже популярна) у цій темі фітнес-блогер, автор журналів та експерт каналів Фокс-Ньюс, NBC, багатьох західних радіостанцій.

Шарлотта Хілтон Андерсен посилається на американське хімічне товариство, результати дослідження якого свідчать про те, що близько 2% європейців і більшість азіатів спочатку не мають білка-переносника, що сприяє створенню поту як «ароматизатора». Андерсон стверджує, що у цьому плані «кожний коваль свого счастья». Вона вважає: є кілька промов, які сприяють появі запаху поту у людини. І фітнес-експерт їх перераховує. Ось основні з них.

Полістирол в одязі смердючий

Тенісисти у всьому світі і взагалі спортсмени вже давно ігнорують синтетику в одязі. Хлопок, шерсть, льон, вбирають піт людини і випаровують його, на відміну від синтетики. Одяг на основі полістиролу не тільки здатний накопичувати піт, але й хвороботворні бактерії. Справа тут уже не тільки і не стільки в запаху, скільки в безпеці форми (одязі) для здоров’я.

Ш. Андерсон вважає, що існує ще безліч речей, за допомогою яких можна нормалізувати систему потовиділення кожної конкретної людини. Але загальні схеми для цього не підходять – необхідно розглядати кожний випадок індивідуально.

Є думка, що на специфіку потовиділення впливає система харчування — вегетаріанці та їх антагоністи як би потіють по-різному. Але досить переконливих результатів наукових досліджень, які доводять цю особливість, на цей рахунок поки що немає.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!