Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Як опухоли головного мозку злоякісної гліоми перетворити на доброякісну опухлину
Вчені з науково-дослідного інституту Nencki Institute у Варшаві (Польща) з’ясували, як можна обдурити клітини малігнізуватися опухоли головного мозку і перетворити злоякісну гліому в доброякісну опухлину, зростання якої вже може придушуватися імунною системою організму. Результати дослідження, проведеного на клітинах гліоми мишей, опубліковані в журналі Journal of Pathology.
У нервній системі, крім нейронів та гліальних клітин, є клітини мікроглії – особливий клас фагоцитів, який знищує в ній чужорідних агентів (бактерії, вируси та опухлинні клітини). Іноді гліальні клітини все ж таки стають раковими, утворюючи опухоли головного мозку – гліоми. При доброякісній формі опухоли шанси пацієнтів на виживання досить високі, у той час як при злоякісних гліомах хворі, як правило, рідко живуть більше року.
У своїх попередніх дослідженнях група вчених під керівництвом професора Камінська (Kaminska) показала, що злоякісні гліоми здатні «перепрограмувати» клітини мікроглії так, щоб вони підтримували розвиток опухоли, а не боролися з нею. у мозку з крові і кісткового мозку.
У ході дослідження вчені виявили, що за зміна поведінки клітин мікроглії відповідальний певний білок – цитокін CSF2. У доброякісних опухолях цей білок виробляється в невеликих кількостях, у той час як у злоякісних гліомах його багато.
Потім вчені вимкнули ген, відповідальний за виробництво білка CSF2 у клітинах гліоми мишей. В результаті пухлинні клітини втратили свою здатність впливати на клітини мікроглії, і імунна система почала працювати. Злоякісна опухлина, як і очікували автори роботи, була перетворена на доброякісну. На думку дослідників, у майбутньому ця технологія, здатна відключити ген білка CSF2, відкриє нову можливість генної терапії людини.
Грунтуючись на отриманих результатах, дослідницька група Камінська створила молекули коротких пептидів, які перешкоджають зв’язуванню білка CSF2, що виділяється опухолевими клітинами, з відповідними рецепторами на клітинах мікроглії. Таким чином, сигнал, що надходить з опухлинних клітин, блокується, і клітини мікроглії вже не можуть бути схильні до «перепрограмування».
Враховуючи ефективність впливу цих молекул на поведінку опухоли, нині професор Камінська з колегами має намір перевірити дієвість цього методу на клітинах злоякісних гліом людини.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!