У голові гучним місяцем віддається кожний рух, а в роті твориться таке, що краще і не описувати. То як справитися з похміллям і привести до ладу?

Через що виникає похмілля?

Похмілля з’являється через інтоксикацію організму продуктами розпаду алкоголю та брак рідини у судинах. Алкоголь має сечогінну дію, а також подразнює стінки шлунка, сприяє зниженню рівня цукру в крові, розширює сосуди. В результаті ви відчуваєте сонливість і нездатність зосередитися.

Чи можна взяти і вилікуватися від похмілля?

На жаль, медицина тут безсила. Зате це той самий випадок, коли година справді лікує. Також можна і потрібно допомогти своєму організму відновити баланс рідини, особливо якщо не обійшлося без обіймів з унітазом. Ознаки зневоднення – це сухість у роті, сильна жажда та запаморочення. Найкраще поправляти здоров’я рідинами з електролітами, такими як калій, натрій та глюкоза.

Що робити?

1. Спати

Сон є найкращим способом пережити похмілля. Оскільки ваш головний лікар зараз – час, чому б не поспати, поки він вас лікує?

2. Яйця

У яйцях міститься цистеїн, який руйнує альдегід оцтової кислоти в печінці, що викликає похмілля.

3. Пити дуже багато води

Вживання великої кількості води допомагає впоратися з нестачею рідини в судинах, а також нейтралізує вміст шлунка. Не завадити додати у воду сіль і сахар, щоби відновити баланс натрію та глікогену, порушених напередодні.

4. Фрукти

Науково доведено, що фрукти прискорюють процес виведення токсинів з організму. У них також міститься багато витаминів та інших питних речовин, які вам зараз так потрібні. Банани також багаті на електроліти, зокрема калій.

5. Прийняти мультивітаміни

Для початку можна випити несладкий напій, якщо такий опиниться під рукою. Однак потім таки прийміть мультивітаміни, які заповнюватимуть те, що ви вчора втратили. До того ж витамини B і C допоможуть позбутися від токсичних продуктів розпаду алкоголю.

6. Заряджання

Це може здатися нездійсненним завданням, але постарайтеся зробити кілька управ, які змусять вас спітніти в буквальному сенсі. Інтервальне тренування дасться вам, звичайно, нелегко, але зате воно може досить швидко поставити вас на ноги. При цьому утримайтеся від стрибків, особливо якщо в шлунку все ще неспокійно.

7. Не приймати ібупрофен, парацетамол чи аспірин

Можливо, ви чули від знайомих, що таблетка ібупрофену або парацетамолу – це ті, що треба на ранок після вчорашнього. Можливо, таким чином ви і полегшите головний біль, але заразом і нашкодіть печінки. Справа в тому, що навіть на ранок ваша печінка все ще переробляє вчорашній алкоголь і лишній препарат не полегшить їй це завдання. Навіть прийнята перед сном пігулка старого доброго аспірину в поєднанні з алкоголем може призвести до шлункової кровотечі.