Сльози — показник того, що у нашій житті відбувається щось важливе, передає sutura.org.ua

Плач — це, безперечно, акт мужності, розрядки, але також і якогось просвітлення.

У важкі моменти, коли нам гірко та погано, найкраще, рекомендують психологи, добре поплакати. Тоді нам стає легше і настає це саме просвітлення — ми починаємо дивитися на ситуацію трохи по-іншому, починаємо розуміти, що можна і потрібно зробити.

Емоційна розрядка під час плачу — це «первинна потреба»; плач не потрібно стримувати, намагатися сховати чи контролювати, стискаючи кулаки та глотаючи сльози.

Щоб ця розрядка була цілючою, яка несе звільнення, плакати потрібно «на весь голос», потрібно дозволити собі звільнитися від усього, що «лежало на серці» і поранило його.

Ми поговоримо в цій статті про ті аспекти плачу і сліз, про які ти, можливо, не знаєш. І ми рекомендуємо тобі ніколи не стримувати цей природний акт, який ми наслідували від своїх предків. Це йде лише на користь нашому здоров’ю та нашій психіці.

Важливість плачу для людини демонструють деякі цікаві факти.

Готелі плачу в Японії

У Японії є такі готелі, як Міцуї Гарден та Йоцуя де Токіо. У них можна зняти кімнату на одну або кілька ночей тільки для того, щоби поплакати і розрядитися.

Ми живемо в рамках культури, де прояв емоцій зазвичай контролюється досить жорстко, де не прийнято демонструвати свої емоції, чи це радість чи смуток, надто безпосередньо.

У японців до цього додається дуже напружений ритм роботи, а також жорсткі сімейні та соціальні норми, яких потрібно дотримуватися.

Все це закономірно викликає у багатьох з них тривожність і стресс, і вони не дуже добре розуміють, як їх можна зняти, як розрядитися.

Тепер, завдяки готелям плачу, кожен охочий може зняти номер і постаратися позбутися від стресу.

У номерах є зручні ліжка, ванни, в яких можна добре розслабитись, є музичні записи, фільми, які можуть допомогти зняти напругу. Там можна плакати, скільки хочеш, навіть кричати, якщо є така потреба.

У номерах відмінна звукоізоляція, і приватність гарантована.

Гарненько поплакавши, подивившись фільми, прийнявши розслаблюючу ванну, людина засинає, а вранці встає, сповнений енергії. Тепер він досить спокійний і може спокійно подумати про те, що йому варто змінити у своїй житті.

Плакати правильно

Техніка розрядки, яку використовують японці, може давати якісь результати, але вона не зовсім адекватна. У людини є різні інстинктивні форми поведінки, і в них відбивається наша зв’язок із собі подібними.

Знімати напругу, розряджати його завжди краще в компанії з кимось.

Такі звичайні речі, як «позіхати» та «плакати», пов’язані з емпатією.

Наведемо приклад. Ти знаходишся у компанії з подругами, і вдруге одна з них починає зіхати. Скоро й інші мимоволі починають робити те саме.

Позіхання потрібно організму, щоб мозок отримав додаткове кількість кислорода, але водночас це емпативне поведінку, яка передається від одного людини до іншого шляхом «зараження».

Плач теж об’єднує людей, передаючись від одного до іншого, і даючи «сигнал тривоги», попереджаючи, що щось відбувається.

Багато стыдитися показувати свої сльози іншим і воліють плакати на самоті, але набагато корисніше робити це в чиємусь суспільстві.

Тоді разом із фізичною та «органічною» розрядкою буде відбуватися і психологічна розрядка — у вигляді дружніх обіймів, співчуття, добрих порад.

Але здійснити це не так просто. Іноді ми просто не наважуємося ділитися з іншими своїми бідами, іноді не впевнені, що можливий «утішитель» здатний співчувати, не засуджуючи, або що його поради можуть бути правильними.

Як би ті не було, потреба плакати (у важких ситуаціях) — важлива потреба людини. Наш організм влаштований і діє «доцільно». Звідси можна зробити висновок, що плач теж доцільний, і означає стримувати сльози неприродно.

Більше того, якщо придушувати плач часто, негативні наслідки для організму скоро дадуть про себе знати.

Використовуй свій плач та розрядку, яку він дає. Гармонізуй свій біль з тим, що вимагає твій організм, дай волю сльозам, хай твій голос переривається спазмами, але за ними завжди слідує глибокий вдих…