Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Як покращити якість сну: поради лікаря, як навчитися швидше засипати

Для боротьби з безсонням експерт рекомендує виробляти «стимульний контроль поведінки», завдяки якому організм асоціює спальне місце з гарним міцним сном.

Про те, як покращити якість сну і навчитися швидше засинати, розповів у інтерв’ю британський лікар, один із провідних експертів королівства у питаннях здорового сну та харчування Грег Поттер. Він зазначив, що проблема поганого сну часто пов’язана з відсутністю регулярного розпорядку, що закріплює час засипання та пробудження. Для багатьох людей це не є перешкодою – вони нормально засинають будь-якої години та в будь-якому місці. Однак якщо людина з якихось причин стає схильна до безсоння, даний фактор має велике значення.

“Найголовніше для гарного сну-виробити розпорядок і дотримуватися його”.

Грег Поттер констатує, що можна навчити своє тіло виявляти певну поведінку у відповідь на певні стимули. Якщо людина їде за кермом і наближається до світлофора, він починає гальмувати, доводячи цю дію до рефлексу. Так само і з засипанням-організм повинен реагувати сонливістю, коли людина лягатиме ввечері в постіль.

“Якщо ви страждаєте від поганого сну та болісно довгого засинання, можливо, ваше тіло асоціює ліжко з неспанням”.

Як покращити якість сну. За словами експерта, щоб навчитися засинати швидше, важливо вміти знижувати тривожність чи умовне збудження, які можуть відчуватися при засипанні. Потрібно заново навчитися асоціювати ліжко зі сном, підкреслює він.

Що для цього можна зробити: поради лікаря.

  • Використовувати ліжко тільки для сну – не користуватися в ньому смартфоном та ноутбуком, не з’ясовувати відносин.
  • Не лежати в постелі у стані дрімоти: немає сну – вставайте.
  • Вночі, пролежавши в постелі 15 хвилин, але не заснувши, потрібно покинути його і зайнятися чимось розслаблюючим при тьмяному освітленні, наприклад, почитати книгу.
  • При необхідності нічні підйоми з ліжка можна повторити чотири і п’ять разів – головне, спокійно до цього ставитися: одна ніч без сну – не страшно.
  • Вставати вранці з ліжка в одну і ту ж годину щодня.
  • Зробити спальню зручною для сну: в ній не повинно бути безладу, яскравого освітлення, телевізорів та інших електронних пристроїв, вікна на ніч повинні щільно закриватися від світла, температура повітря не повинна перевищувати 24 градуси.

Якщо заходи не спрацювали, потрібно звернутися до терапевта.

“Людям із безсонням раджу вести щоденник сну. Він може виявити звички способу життя чи повсякденні заняття, які погіршують якість сну”.

Джерело arguments.kyiv.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!