Хропіння – це не тільки проблема для людей, які проживають разом із людиною, що страждають від цього стану, але й серйозна загроза здоров’ю. З цієї причини вигадано безліч методик боротьби з хропінням. У цій статті будуть перераховані найпопулярніші з них, інформує sutura.org.ua

Японський метод

“Першопрохідцем” у вивченні проблеми хропіння став учений з Японії Такенсуке Ікемацу. Він посвятив цій темі майже 40 років життя. За допомогою досліджень він з’ясував, що однією з основних причин хропіння є звуження верхніх дихальних шляхів. У таких випадках він пропонує позбавлятися від хропіння хірургічним методом. Завдяки Ікемацу якісний сон повернуло собі велику кількість японців.

Крім того, вченому вдалося визначити, що викликати хропіння за відсутності патологій, може знижуватися м’язовий тонус м’яких тканин. З цієї причини багато хропуть під час сну саме на спині. У цьому випадку найкращим рішенням буде сон на боці. Був придуманий спеціальний браслет, який при появі перших хриплячих звуків впливає на тіло незначним електричним розрядом. Внаслідок чого, людина прокидається і перевертається на бік.

Американський метод

Пол Саррет зі Сполучених Штатів провів велику роботу у спробі виявити зв’язок між хропінням та ожирінням. Спочатку він припускав, що хрипи під час сну з’являються через жир у черевній порожнині. Він рекомендував своїм пацієнтам із зайвою вагою худнути, щоб повернути якісний сон. Однак люди, які зіткнулися з проблемою ще до того, як набрали лишнього ваги, не змогли позбутися цього явища. Спеціально для цієї категорії громадян було створено прилад, який вставляється в рот і утримує челюсті людини у правильному положенні, завдяки чому протягом всієї ночі дихальні шляхи залишаються вільними.

Бразильська гімнастика для ротової порожнини

Джеральд Лоренці-Філхо придумав спеціальні управи для мови та рота, які не вимагають фінансових витрат або особливих здібностей зі боку звичайного людини. Тим не менш, цей комплекс вправ здатний вирішити проблему хропіння.

Російський метод

У Росії хропіння пропонують лікувати переважно медикаментозним способом. У деяких випадках лікарі не бояться йти на радикальні заходи і назначають пацієнтам процедуру радіохвильового випромінювання, яка проводитиметься під місцевим наркозом і звільняє дихальні шляхи. Незважаючи на нешкідливість процедури, вона не набула широкого поширення через дороговизну.