1.Ромашку аптечну (квіти) і липовий цвіт заварити, як чай, крутим кип’ятком заварнику, накрити і нехай постояти стільки години, скільки буде потрібно, щоб настій охолонув до трохи теплого. Тепер вичавити туди сік одного лайма (можна і лимон використати, але тоді сік взяти тільки з половини цитрусового) і розмішати ложку меду. Отриманим засобом протирати обличчя двічі на день – вранці та ввечері.

Приголомшливий ефект вийде, якщо заморозити відвар і протирати шкіру кубиками отриманого “вітамінізованого” льоду – пори відразу ж помітно звужуються.

2.Якщо засіб, приготований за попереднім рецептом, додати мілину і житню муку таким чином, щоб вийшло щось, що нагадує напіврідку манну кашу, то вийде неплоха маска, одночасно заспокоює шкіру і зменшує пори. Змивати маску потрібно без допомоги мила. Після неї не рекомендується відразу ж накладати косметику – дайте шкірі подихати. Та й взагалі на годину лікування від тонального крему, пудри та рум’ян краще відмовитися.

3.Натерти на крупній тертці зрілий, із жовтизною, огірок. Влити в огіркову м’якуш лимонний сік, видавлення з одного великого плоду. Використовувати як маски, попередньо очистивши шкіру м’яким тоніком – купівельними або власноруч приготованим на основі саліцилового спирту з огірковим соком.

4.У сезон клубниці використовуйте для експрес-масок пюре з цих ягід без будь-яких сторонніх домішок. Упевніться, що у вас немає алергії на полуницю, інакше до розширених порів на обличчі отримаєте додатково ще якусь премілу рожеву алергічну висип. Після клубничної маски обличчя слід обмити теплою водою і скористатися гіпоалергенним живильним кремом.

5. Широко поширене застосування яєчного білка укупі з лимоном для екстреного звуження розширених пор. Рецепт нескладний у виконанні, середньо діє практично моментально. Білок одного яйця збити з лимонним соком з м’якоттю (достатньо кількох крапель). Білково-лимонну суміш нанести на чисте обличчя, тримати до повного висихання. У процесі з’явиться відчуття стягнутості шкіри – це нормально.

Для більшого ефекту змивати маску холодною водою і відразу ж протирати шкіру льодом, приготованим із трав’яного відвару або мінеральної води.

6.Квіти липи зварити в молочній сироватці на дуже повільному вогні так, щоб вийшла густа мазеподібна субстанція. Остуджену “мазь” наносити на шкіру обличчя тонкою кулею приблизно на 25 хвилин. Залишки маски удалити сухою салфеткою, потім скористатися для вмивання прохолодою водою.

Після застосування липової мазі суху та нормальну шкіру рекомендується змастити жирним кремом. З цією метою можна скористатися і прокип’яченим оливковою олією.

7.Ягоди боярышника пропустити через м’ясорубку, додати чверть тонкого склянки кислого молока. Виходити ефективна маска з високими в’яжучими властивостями. Після неї шкіру обов’язково змащувати живильним кремом.

8.Перемолоти на м’ясорубці листя подорожника, влити ложку лимонного соку і збити з яєчним білком. Веселенька яскраво-зелена маска володіє яскраво вираженими протизапальною, в’яжучою, тонізуючою та відбілюючим властивостями.

9.Знежирений сир, яєчний білок, кисле яблуко і сік збити до отримання однорідної м’якої маси. Засіб наносити тонкою кулею, намагаючись не торкнутися область навколо очей.

10.М’яту перемолоти разом з четвертинкою свіжого лимона, додати трохи менше четверти склянки молочної сіруватки і використовувати як маску для звуження розширених пор і тонізації шкіри обличчя.