Через різкі колівання температури осені простудні захворювання трапляються найчастіше, передає sutura.org.ua

Щоб легке нездужання не закінчилося серйозними проблемами, приймайте заходи, як тільки почуваєте дискомфорт у носоглотці.

Як швидко прибрати першіння в горлі

Візьміть склянку свіжого, але трохи відстояного соку буряку і додайте столову ложку яблукового уксуса. Кілька разів на день полощіть горло цією сумішшю.

Зняти біль допоможе полоскання слабкими дезінфікуючими розчинами (на вибір):

1 чайна ложка борної кислоти на склянку води;

1 чайна ложка соди чи морської солі на склянку води. Цей же рецепт допоможе при нежиті: просто закопуйте кілька крапель розчину в ніс 2-4 рази на день.

Медові рецепти проти болю в горлі

Натуральний прополіс – відмінний засіб для попередження ангіні. Він має антимікробну, болезаспокійливу та протизапальну властивості. Найпростіше рішення – вживання чистого прополісу у кількості 3 г за один прийом. Якщо жувати його кілька разів на день, вже на другу добу можна добитися значного покращення самопочуття та зникнення неприємних симптомів.

Розчиніть у склянці теплої води чайну ложку меду та полощіть горло через кожні півгодини. Ця процедура не тільки пом’якшить біль у горлі, а й зменшить підвищену температуру.

Медово-лимонний напій прискорити одужання під час застуді. Додайте у склянку гарячої води чайну ложку меду, чайну ложку лимонного соку та дрібку меленого імбиру. Пийте такий напій кілька разів на день.

Молоко з медом допомагає суттєво полегшити неприємні симптоми ангіні. Щоб його приготувати, у склянці теплого молока потрібно розчинити чайну ложку меду. У напій можна додати трохи кориці чи соди (1/3 ч. л.).

Як упоратися з закладеністю носа

Гарненько промийте ніс розчином морської солі (1 ч. л. солі на склянку чистої води). Це допоможе не тільки усунути слиз з носових проходів, але й усунути вирусні бактериї, що провокують закладеність носа. Для промивання також корисні настої трав (вересу, календулі, звіробою, шавлії). Потім закапати в шкірну ніздрю по 3-5 крапель соку червоне.

Можна закапати ніс соком буряка з медом, алоє, моркви – по 4-6 крапель 3-5 разів на день.

Допомагає при нежиті і сік свіжого листя мати-й-мачухи. Потріть свіже листя, вичави сік і по 2-3 краплі закопуйте в шкірну ніздрю 3 рази на день.