Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Як правильно діяти при укусі кліща
У весняний сезон багато людей відпочивають на природі, у лісопосадках та на набережних. Найнеприємніше, що може трапитися під час таких виїздів – укус кліща! Зустрітися з неприємним насекомим можна не тільки на природі, але й у межах міста – якщо прогулюватися вдоль газонів та у парках, інформує sutura.org.uaмедицина.
Типовою помилкою багатьох є спроба просто вирвати кліща, що присмоктався до шкіри. Робити це категорично не можна! Кліщ може залишити всередині тіла жальце з порцією вирусу, що спровокує зараження. Іноді кліща намагаються удалити за допомогою олії та інших рідин. Насправді така дія призведе до того, що насекоме може буквально “знудити” ядою під шкірою через нестачу повітря, що тільки посприяє інфікуванню.
Що ж робити, якщо на тілі виявлено кліща, що присмоктався?
Не можна чекати! Якщо немає можливості протягом 10 хвилин опинитися в лікарні, треба діяти самостійно. Можна скористатися спеціальною петлею-захопленням, а можна змайструвати подібне пристосування з нитки. Після вилучення потрібно обережно оглянути насекоме – лапок має бути непарна кількість. Якщо це не так, швидше за все, хоботок залишився у шкірі. Його потрібно удаляти голкою, як невелику качалку.
Необхідно зберегти насекомого для аналізу. Не можна тиснути, спалювати чи викидати кліща. Слід помістити його в ємність, що щільно закривається і негайно відвезти до лабораторії. Це необхідно зробити протягом 3 діб, але чим швидше, тим краще. Потрібно обов’язково встановити, чи є кліщ носієм вирусу.
Навіть якщо у лабораторії результати були негативними, а у потерпілого через деяку годину піднялася температура, місце укусу запалене чи почервоніло – слід терміново звертатися до лікаря. На прийомі обов’язково потрібно розповісти про недавній укус насекомого.
Зрозуміло, попереджувальні заходи в такому разі необхідні. По поверненню додому і кілька разів на природі слід озиратися на предмет виявлення кліщів. Обстежити потрібно не тільки шкірні покриви та волосся, але й одяг, намети, дитячі коляски та будь-які предмети, з якими так чи інакше контактують люди.
Перед початком сезону кліщів, варто обов’язково проставити курс прививок. Від укусу вони, звичайно, не врятують, але зможуть попередити енцефаліт. Вакцин від бореліозу та лайми не існує. Корисним буде додатково оформити страховку на випадок атаки насекомого.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!