Якщо підібрати до вина правильні продукти, то можна не лише отримати задоволення від смачної їжі, а й оздоровитись.

Отже, щоб правильно підібрати напій до страви, варто врахувати чотири важливі елементи – вага, кислотність, таніні та рівень цукру ( солодкість ). Вес та текстура вина визначається такими факторами, як рівень алкоголю, кількість екстрактів та таніну. Цей чинник залежить від багатьох виноробних процесів. Вам слід знати: більш легкі вина поєднуються з такими ж легкими продуктами, тоді як більш важкі, насичені вина підходять до жирних і поживних (тяжких) страв. Хороші приклади «ідеальних пар»: Шардоне та омарі або Карменер і змащена курка.

Кислотність стимулює апетит та полегшує тяжкість і вина, і їжі. Це пояснює успіх таких контрастних пар Рислінг і свиняча грудинка або Токай плюс фуа-гра. Але в будь-якому випадку, вино повинно бути не менш кислим, ніж страва, і переважно ароматнішим. Якщо цей баланс порушити, вино буде здаватися прісним.

Деякі продукти дуже важко поєднувати пару з вином – насамперед це шоколад, яйця, томати. З іншого боку, алкоголь підкреслює тепло гострої їжі, і наоборот. Це пояснює, чому Мозель Ріслінг, який відрізняється високим вмістом цукру та низьким вмістом алкоголю, відмінний вибір для гострої їжі. Тим не менш, дуже гостра їжа буде придушувати майже будь-яке вино, тому краще вибрати до неї інший напій, такий як вода чи пиво.

Таніни – дубильні речовини – надають напиткам якусь «твердість», а також терпкість і гіркоту. Таніни зв’язують і вступають у реакцію з білками в продуктах харчування, пом’якшуючи їх при цьому. У той час як такі «дубильні» вина йдуть пліч-о-пліч з червоним м’ясом і сирами, вони дуже погано поєднуються з пряними або солодкими стравами, а також з рибою, часом залишаючи в роті металевий присмак.

І наостанок – десерт! Сладке блюдо вимагає так само або навіть більш сладке вино, інакше вино буде «придушене» десертом. Солодкість врівноважує тепло та прянощі.