Як показують результати великої кількості наукових досліджень, сила рукостискання може бути одним із найточніших діагностичних інструментів. Ослаблення м’язової сили говорити про швидке старіння, наростання в організмі різних порушень, що ведуть до тяжких хвороб і передчасної смерті, передає sutura.org.ua

Надя Штайбер (Nadia Steiber), працівниця відділення економічної соціології Віденського університету (Австрія), розроблено шкалу сили рукостискання, яку можна використовувати як простий, дешевий та ефективний метод оцінки здоров’я. Результати проведеного нею дослідження опубліковані у журналі PLOS ONE.

Для розробки нормативів Штайбер скористалася даними 12 тисяч жителів Німеччини обох статей у віці від 17 до 90 років. Сила рукостискання учасників дослідження, спостереження за якими велися з 2006 по 2014 роки, вимірювалася за допомогою стандартного ручного динамометра. Штайбер відсортувати дані за статтю, віком та зростання учасників, вивівши в результаті референсні значення для всіх груп.

Аналіз показавши, що пік м’язової сили і у чоловіків, і у жінок припадає на проміжок між 30 та 40 роками, після чого починає поступово спадати. Коли показники сили рукостискання людини виявляються нижчими за середнє значення для його віку, стану та зростання, це можна розглядати як сигнал, що терміново необхідне тщанне медичне обстеження.

Так, як установила Штайбер, у віковій групі 65-69 років надто слабке рукостискання спостерігається у менш ніж 10% чоловіків і жінок, тоді як у віку 80-90 років такі результати показує майже половина людей.