Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Як убезпечити собі від укусу кліща. інфографіка
Весна цього року, крім радості від перших по-справжньому теплих променів сонця, призвела ще й до незвично раннього пробудження кліщів. Незважаючи на те, що це щорічні напасті, не всі досі знають, чим небезпечний укус кліща і що робити, якщо ви виявили насекоме на шкірі, пише АіФ.
Опасність кліщів полягає у зараженні людини або тварини різними захворюваннями, таких як: “кліщовий параліч”, рикетсіози, спірохетози, вірусні лихоманки, лаймська хвороба (бореліоз), кліщовий висипний тиф, туляремія, кліщовий енцефаліт є ін. На око відрізнити кліща – носія інфекційних хвороб від здорового, неможливо. Це можна зробити лише після лабораторного дослідження насекомого. І навіть якщо кліщ заражень, не факт, що він зараз заразив людини. У будь-якому випадку після укусу необхідно здавати аналізи, хоча б загальний аналіз крові. Але робити його відразу після укусу марно. Щоб аналізи зафіксували реакцію організму на укус насекомого.
Сважається, що для того щоб кліщ самостійно виліз зі шкіри його треба об’ємно змастити олією або жирним кремом. Якби, кліщу нічим стає дихати і він вибирається сам. Це не так, насекоме дихає через задній прохід. Від олії кліщ стає агресивним і вихлюпує в організм все, що є в травній системі, а значить може заразити 3-6 інфекціями за один раз. Крім того, від жиру він стає слизким, і витягнути його самостійно стає важко.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!