0 / 5. 0
Як уникнути смертельної опасности при грозі, як повестися і як надати допомогу потерпілим
Попадання молнии в тіло часто закінчується смертю через зупинку серця, пошкодження внутрішніх органів та руйнування тканин. Опасность отримати удар молнии не висока, але цілком реальна. Молния завжди б’є по найвищому об’єкту і якщо людина ховається під деревом, то вона наражається на опасность, інформує sutura.org.ua
Як уникнути удару молнии і що робити у випадку грози
1. Перебуваючи у лісі, не варто ховатися від дощу під високим деревом. Так можна потрапити під удар молнии. Найбільшу опасность представляють окремо стоячі дерева. У дуб, ялину та сосну молнии потрапляють частіше, ніж у інші дерева. У лісі краще ховатися під низькими деревами, у чагарниках та невеликих чагарниках.
2. Не наближайся до води, не купайся, не катайся на човні і не лови рибу під час дощу. Треба триматися подалі від води. Удар може поширюватись навколо водойми в радіусі 50-100 метрів.
3. Не підходи до металевих конструкцій, ліній електропередач та одиноких будівель. Це дуже небезпечно.
4. У горах слід уникати скель та пагорбів. Ховатися в ущелинах скель небезпечно.
5. Ізбався від металевих промов і телефону. Поклади їх убік від себе на відстані не менше 20 метрів. Після грози забереш їх назад.
6. Не бігай під час дощу. Так можна привернути до себе кульову молнию.
7. Не можна розмовляти мобільним телефоном під час грози або використовувати інші подібні пристрої.
8. При грозі не лягай на землю, а сядь навпочіпки. Втягни голову і спокійно сиди, перечікуючи непогоду стихії.
9. Ноги тримай разом, існує опасность напруги кроку. Струм протікатиме між двома ногами через різниці потенціалів. Чим більше відстань між ногами, тим небезпечніше. Тому тварини гинуть частіше, ніж люди.
10. Не стій під зонтиком, не тримай вудку, лопату, палицю, тростину або іншу подібну річ у руках.
11. Якщо вас кілька осіб, то краще ховатись окремо, не стикаючись між собою.
12. Находитись у машині під час грози досить безпечно. Головне намагатися не торкатися ручок та металевих предметів у машині.
13. Якщо ти вдома чи в приміщенні, то закрий кватирки, вікна, двері, димоходи. Це захистити від попадання до будинку кульової молнии.
14. При ударі молнии людина часто втрачає свідомість. Потрібно привести її до тями. У разі необхідності зробити штучне дихання та непрямий масаж серця. Необхідно робити 60 натискань та 12 вдихів на хвилину.
15. Не ризикуй. Чоловіки гинуть частіше, ніж жінки від молнии. Все через необережність. Краще перестрахуватися, ніж ризикувати життям, випробовуючи свою частку.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!