Як утриматися і не зірватися на дієті — дієві поради фахівців
Переважна більшість жінок починають сидіти на дієті, отримують перші позитивні результати, а потім неминуче зриваються. Як почати обмежувати собі в їжі тривалу годину без зривів?
Фахівці дієтологи радять вибрати раціон, який підходить вам за індивідуальними параметрами. Для цього необхідно зробити забір аналізів, дізнатися рівень цукру та гемоглобіну. Записати всі свої параметри та визначити потрібний результат. Якщо є хронічні захворювання, то дієтичне харчування краще обговорити з лікарем, щоби не нашкодити своєму організму.
Визначтеся з мотивацією
Складіть та напишіть список бажань, які можна буде задовольнити після схуднення. У нього може увійти гарний одяг на кілька розмірів менший або купання на пляжі в бікіні. Такий простий спосіб допоможе вашому мозку більшою мірою виробляти дофамін — гормон мотивації. Позитивна мотивація дуже важлива для тривалого процесу. Тому, щоби не зірватися, психологи рекомендують повісити цей мотивуючий список на холодильник і перечитувати його частіше.
Повільно і плавно
Однією причиною зривів є різке обмеження звичного харчування або повсякденних продуктів. Приступати до дієти краще повільно і поступово, щоб не кинути все через постійний голод або роздратування. При погіршенні самопочуття чи здоров’я систему живлення слід не скасовувати, а злегка послабити чи замінити на більш прийнятну.
Дневник харчування
Одним із способів не переїдати є детальний запис всіх продуктів, які ви вживаєте протягом дня. У блокноті або мобільному додатку фіксуйте ранкові показники ваги, калорійність страв, фізичну активність. Ведення щоденника харчування допоможе бути більш дисциплінованими і повернутися до дієти, якщо ви з якихось причин перестали дотримуватися режиму.
Правильні перекуси
Всі хто худнути знають, як під час дієти хочеться чогось солоденького. Бажання з’їсти шоколадну конфету або тістечко може мучити годинами. Спробуйте обдурити організм, замінюючи шкідливі швидкі вуглеводи корисними – яблуком, бананом, сухофруктами чи кількома горішками. Так організм отримає жадані вуглеводи та багато клітковини, а почуття непереборного голоду відступить.
Спосіб життя
Щоб не мучитися докорами сумління після чергового зриву, постарайтеся налаштувати свій спосіб життя під нові умови. Наприклад, щоб не накупити шкідливої смакоти, ходіть до продуктового магазину, тільки попередньо пообідавши. А якщо ви звикли вечеряти у ресторанах, то вибирайте ті, де є дієтичні страви. Також постарайтеся не вживати їжу перед телевізором.
Маленькі свята
Так часто трапляється, що скинувши перші кілька кілограм, жінка вирішує винагородити собі за досягнення і влаштовує маленьке свято. Якщо дозволити собі з’їсти невеликий шматочок, то нічого страшного не трапиться, але буває дуже складно цим обмежитися. Щоб перша победа не закінчилася зривом і поверненням всіх втрачених надлишків, дієтологи рекомендують побавити собі неїстівним заохоченням. Можна придбати нову одежу, аксесуар або сходити в косметичний салон.
Раніше спати
Іноді бажання щось з’їсти особливо сильно шарпає у нічні години. І тільки як слід перекусивши можна спокійно розслабитися та заснути. Щоб такого не відбулося, по можливості намагайтеся лягати раніше. Так ви зможете повноцінно відпочити і назавжди покінчити з нічними переїданнями.
Не забути про воду
Усі знають, що при дотриманні дієтичного харчування потрібно більше пити, але не всі це роблять. А нестача води може бути однією з причин зриву, тому що ми часто плутаємо жагу з голодом. Люди, які худнуть, мають вживати не менше двох літрів чистої негазованої води за добу, навіть зимою. При цьому слід врахувати, що соки вважаються харчуванням, а спиртні напої містять велику кількість калорій і збільшують апетит — від них взагалі слід відмовитися під час дієти.
Щоб не забувати пити, тримайте біля себе пляшку або чашку води, також пийте щоразу, як збираєтеся щось з’їсти. Ще можна поставити додаток на телефон, який вам нагадуватиме випити води. З початку доводиться нагадувати собі про воду, але незабаром організм піде в режим і вам не буде складно випивати свою норму води.
Прибрати з дому шкідливі смаколики
Якщо в холодильнику є шоколадка або морожене, то рано чи пізно настане година і для них. Краще заздалегідь підстрахуватися та прибрати усі продукти, які можуть зірвати вашу дієту. А якщо так вже сильно захочеться, то доведеться піти до магазину і потратити годину та зусилля.
Порожній холодильник
Якщо вдома нема що їсти, то, поки приготуєте їжу, пройде чимало години. Це є одним із аргументів, щоб перекусити пирожком або купити напівфабрикати. Постарайтеся заздалегідь готувати продукти, щоб мати можливість їх швидко приготувати. Наприклад, відкладайте в морозилку горсть фаршу, кусочок риби чи курки.
Зустріч у ресторані
Перед діловою чи дружньою зустріччю краще перекусити заздалегідь, а якщо не вийшло, то не обмежуйтеся лише легким салатом. Замовте гарячу страву, а від десерту краще відмовитися.
Важливі 15 хвилин
Почуття ситості настає не відразу, а лише через 15-20 хвилин після їди. У цей час ще дуже хочеться їсти, і більшість п’є чай з калорійними сладами. Потерпіть всього 20 хвилин і швидше за все, ви більше нічого не захочете.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!