Гуляємо тільки вранці та ввечері

Прогулянки з дітьми чи вигулювання собак краще запланувати на годину, коли спеки ще немає або вона пішла на спад. Як правило, ця година до 10.00 і після 16.00 години. Це за умови, що вдень термометр показує не вище 25 градусів тепла, інформує sutura.org.ua

Якщо температура піднімається до 30°C та вище, то прогулянки краще здійснювати до 9.00 і після 19.00–20.00 годин.

Якщо по жарі, то йдемо повільно

Якщо виходити на вулицю після 10.00, то тримайтеся в тіні і йдіть не поспішаючи. Краще надіти вільний одяг з натуральних тканин. Дівчатам у цьому плані пощастило: спідниці та сарафані у спеку – найкращий вибір.

У сумці обов’язково – вода, вологі салфетки, віяло чи газета.

Обов’язково беріть з собою питну воду та не прехтуйте головними уборами. Носіть із собою вологі салфетки з нейтральним запахом, щоб освіжити обличчя або протерти руки після поїздки у громадському транспорті. У транспорті від задухи врятує віяло або газета.

Без прогулянок може підскочити тиск

У спеку зазвичай рекомендують скоротити надмірну фізичну активність, але все ж таки не повністю. Може, штанга у спортзалі о 12 годині дня і буде зайвою, але вечірні прогулянки скасовувати ні в якому разі не можна. Медики нагадують: малорухливий спосіб життя у спекотну погоду може спровокувати загострення гіпертонії, підвищити ризик тромбозів. Тому вечірні прогулянки за комфортної температури будуть корисні.

Не зловживайте кондиціонером. Краще – у душ

Якщо без кондиціонера просто не обійтися, пам’ятайте – різниця в температурах не повинна бути більшою за 5 градусів. Це стосується і машин, і приміщень. Тобто, якщо на вулиці + 25, то на кондиціонері не можна виставляти температуру нижче + 20. Надто низька температура може призвести до теплового шоку, якщо вам все ж таки доведеться вийти на вулицю в найспекотніші часи. Або до застуди, а часом і до пневмонії. Набагато корисніше протягом дня кілька разів приймати прохолодний душ.

Замість пива – вода з м’ятою та лимоном

У спеку виключіть вживання алкоголю, гострої, змаженої, жирної чи копченої їжі, сладких газованих напоїв. Щоб уникнути зневоднення організму, пийте більше простої питної води або води з додаванням лимона, м’яти, їжте більше овочів та фруктів.

ВАЖЛИВО

Якщо раптом занудило

Якщо ви все ж таки відчули слабкість, головний біль, запаморочення, нудоту, озноб, потрібно звернутися за медичною допомогою. Цілком можливо, ці симптоми свідчать про тепловий удар, який є небезпечним для здоров’я, а іноді і для життя.