Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Як визначити, що твоя ревність вже ненормальна
Як зрозуміти, що ти ревнуєш марно?
Відповідає психолог:
«Розділи листок на дві частини. Першу назви „Мені здається“ і описуй у ній свої відчуття. Наприклад: „Мені здається, він став рідше мене цілувати“. Іншу частину назви „Він робить“ і в ній відзначай поступки чоловіка, причому як негативні, так і позитивні. Веди таблицю п’ять днів підряд, а потім подивись, які вчинки переважають у якому стовпчику пунктів більше».
Розмірковує лікар-психотерапевт:
«Довіра обходитися твоєму здоров’ю та відносинам дешевше. Спершу постарайся знайти виправдання будь-яких дрібниць — раптових зустрічей із друзями, нічних телефонних дзвінків і навіть аромату незнайомих духів. Насторожитися варто, тільки якщо ці дрібниці стають системою і тривають довше за три місяці. Наприклад, він став робити те, що раніше довіряв тобі. Помінявши улюблений парфум, відмовляється від спільних поїздок, знайшов нове хобі, яким займається в самоті. Ставши рідше ініціювати секс. Чіпляється до тебе через нісенітницю. Інша крайність — раптові подарунки, безліч компліментів, пропозиції допомогти по дому. Чи варто сховувати почуття? Ні, тому що вони виявлятимуться інакше — як хвороба, зварювання чи зрив. Просто контролюй їх прояв і пояснюй чоловікові, що з тобою відбувається: „Мені важко переносити, коли ти називаєш колега зайчиком“».
Як поводитися після неприємного випадку?
Пояснює психолог:
«Спочатку розкажи про свої підозри людині, якій ти довіряєш, — психотерапевту, подрузі, мамі. Так ти підготуєшся до розмови з коханим. Поділися з ним своїми почуттями: „Дорогий, мені небайдужа доля наших відносин. Вчора, коли ти танцював у барі, я тобі ревнувала. Тепер відчуваю собі дуже некомфортно, заспокой мене!» Можливо, він скаже кілька лагідних слів і напруга піде. Шукай істину, тільки якщо точно знаєш: при гіршому розкладі ти підеш. Розлучатися не плануєш? Тоді залишайся у щасливому невіданні. Якщо твої побоювання підтверджені фактами, то попроси чоловіка не обманювати і чесно відповісти на запитання. Не змушуй його захищатися. Поважно слухай, спробуй зрозуміти хід думки, переживання і відношення до твоєї турботи. Якщо партнерові наплювати — роби висновки».
Коли вважати ревнощі серйозною проблемою?
Клінічний психолог:
«Бує ревність помірна, яка говорити про вашу значущість один для одного, а буває руйнівна.
3-4 бали: один іронічно запитує щось на кшталт: «Мені здається, чи він(вона) на тобі дуже придивляється?» Далі слід традиційно «Ти ревнуєш?», і ви обидва смієтеся.
5-7 балів: ти здатна запитати себе: «Наскільки мої підозри реальні?» Переживаєш, довго роздумуєш про дивні епізоди, але все ж таки не шпигуєш за чоловіком.
8-10 балів: вогненебезпечно! Велика загроза насильства, псування майна та навіть самогубства. Тут не працюють аргументи і немає місця самоаналізу. Без фахівця не обійтися.
Чоловік тобі провокує?
Його мотиви пояснює психотерапевт:
«Можливо, він тобі мстити. Приводь для емоційно жорстокого поводження — твоя неуважність, спілкування зі сторонніми чоловіками чи сексуальна холодність. Якщо ці пояснення не підходять, шукай причину в його самооцінці: партнер хоче тобі показати, що він не залежаний товар на ринку наречених. Він хоче, щоб ти подивилася на нього з іншого боку: оцінила його привабливість і затребуваність у інших жінок».
Ревнуєш до колишніх дружин і дітей від них?
Причини перераховує психотерапевт:
«Можливо, ти чекаєш, що чоловік стане тобі кимось на кшталт батька, і невідомо конкуруєш із його нащадками. Тобі вражала, що ти не на першому місці. Подумай про те, що ніхто не може бути центром світу, чоловікові потрібні особистий простір та інші інтереси. У глибині душі тобі здається, що його колишня краще тобі. Але чи варто дозволяти випадковим людям (особливо тим, від яких пішли) стає еталоном для оцінки самої себе?»
Як перестати поводитися як власниця?
Інструкцію пропонує системний сімейний психотерапевт:
«Заведи щоденник. Постеж за тим, що з тобою відбувається. Фіксуй, в який момент включається почуття ревнощів і що його запускає. Може бути, воно частіше спричинене поганим настроєм чи проблемами на роботі, а не поведінкою чоловіка.
Поставивши правила. Орієнтуйся на свої записи та спостереження, щоб запропонувати список правил для вашої парі. Вирішіть, що буде розглядатися як навмисна провокація і що неприйнятно. Добре, якщо чоловік погоджується із кодексом. Значить, він хоче і далі рухатися з тобою по життю.
Змінити шаблон. Коли ти означиш, у чому полягає твій сценарій під час ревності, то зможеш його змінити. Припустимо, тобі боляче бачити на фото коханого серед жінок. Значить, треба рідше заходити до його соціальних мереж. Немає сенсу тиснути на хвору мозоль.
Розділи поняття. Ревність і любов – різні почуття. Нагадуй собі про це, щоб не виправдовувати спалахи агресії чи підозрілості благородними мотивами.
Виявляй кохання. Знайди нові способи висловити почуття до чоловіка — вони міцніше «склеять» вашу пару на відміну від ревнощів. Заодно попроси і партнера вчинити дії, які розвиватимуть довіру між вами».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!