Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
ЯК ЗМІНИТИСЯ СВІТ У НАЙБЛИЖЧІ ДЕСЯТИЛІТТЯ
Новий спосіб боротьби з бактеріями
Потреба у нових медичних досягненнях стає дедалі очевиднішою, тому що ми бачимо, що нинішні, наявні методи, починають нас підводити. Антибіотики, які, ймовірно, вже спасли вас чи когось із ваших знайомих, поступово відходять у небуття, бо бактерії стають все більш стійкими до них, і нам потрібні нові інструменти для боротьби.
Одна з можливостей – це боротьба з бактеріальними інфекціями за допомогою вирусних інфекцій, тобто за допомогою бактерій вирусних інфекцій. Віруси, які атакують бактериї, відомі як бактеріофаги, причому вони змушують своїх господарів у буквальному сенсі розвалюватися.
Вченим навіть не доведеться використовувати вирус цілком. Наприклад, команда ізраїльських фахівців нещодавно виділила білок із бактеріофага, який допоможе створити лікарські препарати, що руйнують бактерії зсередини.
Інший можливий спосіб – це введення хімічних речовин, які зв’яжуть вже існуючі антитіла з інфекційними агентами, провокуючи активну роботу імунної системи. Ця технологія була розроблена мікробіологом Кері Маллісом, лауреатом Нобелівської премії.
DAPRA, відома тим, що стоїть в авангарді створення військової техніки, ставить високі ставки на нанотехнології. Її фахівці мають намір розробити наночастинки, які зможуть ударити по бактериях та за допомогою хімічних речовин перепрограмувати їх гені.
Таким чином, як тільки бактериї будуть розвиватися, технологію можна буде підкоригувати в найкоротші терміни, щоби вирішити проблему.
Інші групи вчених працюють над створенням антибіотиків, які будуть відмінними від існуючих сьогодні. Наприклад, вони нападатимуть на клітинні мембрани того чи іншого захворювання.
Команда з Тайваню знаходиться в процесі створення частинок, які будуть атакувати конкретні групи бактерий, нагрівати їх і вбивати мікроби під впливом лазерного світла.
Тим часом експерти також працюють над профілактикою розвитку інфекцій, щоб скоротити потребу в антибіотиках. Вчені з Сінгапуру створили позитивно заряджений “стільник”, який являє собою покриття, яке притягує до себе негативно заряджені бактериї таким шляхом, що вони розриваються і вмирають.
Фахівці планують перетворити “стільник” у лікарський препарат, який зможе боротися з такими хворобами, як менінгіт і пневмонія.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!