Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Яка хвороба загрожує “поколінню Чорнобиля”
У тих, хто у дитячому та підлітковому віці піддався впливу великих доз радіоактивного йоду, підвищується загроза появи агресивних форм раку щитовидної залози. Результати нового дослідження опублікувало видання “Cancer”.
Вчені вивчили дані 11 664 мешканців Білорусі, які, будучи дітьми чи підлітками, потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Через 20 років у осіб з діагностованими захворюваннями щитовидки (158 випадків раку) виявлено залежність тяжкості захворювання від дози випромінювання. У тих, хто отримав велику дозу випромінювання, виявили солідний та дифузний варіанти раку щитовидки з агресивним перебігом та процесом, який розповсюдився на лімфатичні судини.
Автор статті, доцент Лідія Заблотська з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско, також додала, що у людей, які контактували з радіоактивним йодом, підвищена вірогідність появи доброякісних утворень щитовидки.
За словами Заблотської, висновки також мають значення для потерпілих внаслідок аварії на японській Фукусімі у 2011 році. Вона впевнена, що у медичну практику потрібно впровадити обов’язковий скринінг серед груп ризику.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!