Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Які частини тіла потребують щоденного намилювання, а які лише промивання водою
Ми постійно чуємо, наскільки важливо часто і тщательно мити руки, щоб захистити себе від вірусів. Часто ця аксіома призводить до припущення, що щоденний душ теж чудова ідея. Але якщо ми скажемо вам, що так думати — помилка, інформує sutura.org.ua
Дискусії про гігієну
Наші уявлення про те, що означає бути чистим, еволюціонували з часом: рідкісні купання, які практикували наші пра-пра-пра, зараз перетворилися на складні ритуали, що включають десятки флаконів, тюбиків і баночок.
Один зі сплесків уваги до гігієни стався у 2014 році, коли вчені виявили у зіскрібках зі шкіри добровольців мікроскопічних кліщів Demodex, які буквально зарилися в пори, — не дивно, що першим поривом будь-якої людини було вигукнути: “Приберіть від мене ці штуки негайно !”
Зараз маятник хитнувся в інший бік: все частіше фахівці кажуть, що безглуздо так берегти мікробіом кишечника і водночас безжально змивати його зі шкіри — це не на користь здоров’ю. Наприклад, дослідження на мишах, проведене у 2018 році, показало, що бактерії Staphylococcus epidermidis, які знаходяться на більшій частині тіла людини, знижують ризик розвитку раку шкіри.
Як зазначають багато вчених, справа не так у надмірному використанні води, як у миючих засобах. Ми часто наражаємося на консерванти з антимікробними властивостями: у невеликих кількостях найпопулярніші з них – парабені – нешкідливі, проте вони здатні накопичуватися.
Як повідомляють фахівці з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, ці речовини, наприклад, здатні блокувати зростання Roseomonas mucosa — бактериї, здатної знищувати золотистий стафілокок, який розмножується під час загострень екземи.
Як часто треба митися?
Через результати нових досліджень лікарі все частіше рекомендують не використовувати мило для всього тіла щодня. На думку доктора медицини Робіна Чуткана, єдині місця, які «потребують щоденного намилювання» — це пахви, пах і стопи. «Для всього іншого, — каже Чуткан, — достатньо промивання, навіть якщо ви щойно закінчили тренування».
Чому саме ці три частини? Як пояснює лікар, саме тут шкіра дуже чутлива, а бактериї на ній розмножуються особливо активно – все це підвищує вразливість та ризики зіткнутися з потенційно небезпечними інфекціями. Тож, на думку Робін, ви можете сміливо економити гель на душу — корисні бактерії, які захищають ваше тіло, тільки подякують за це.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!