Де у ванній ховаються опасности і як їх запобігти?

1. Унітаз. Всім відомо, що в цьому предметі мешкає багатомільйонна армія бактерій, особливо під обідком. Але, як показали лабораторні дослідження, при змиві бактериї розлітаються в радіусі 2 м. І якщо в цьому діапазоні знаходяться зубна щітка або рушник для обличчя, то мікроби обов’язково в них оселятимуться. Тому бажано закривати кришку при змиві і якнайчастіше знезаражувати фаянсовий предмет.

2. Зубна щітка – від неї вже точно ніхто не чекає неприємностей. Але після чищення зубів вона – ідеальний розсадник усіляких бацил, які здатні заселяти собою сусідні щітки. Вихід є. По-перше, повна ізоляція щіток одна від одної. По-друге, не зайвим буде на ніч залишити щітку у склянці з ополіскувачем для зубів (щетиною вниз, зрозуміло).

3. Стик між ванною/душем та стіною – цей кут схильний до підвищеної вологості, що дуже сприятливо для цвілі та чорного грибка. Обезпека в тому, що часто в цьому місці стоятиме мило і шампунь, які ці цвіль та грибок накопичують. Тому краще розташовувати баночки і мило вище і на полицях зі скла або зовсім без дна. І не забувайте про дезінфекцію!

4. Кафель на стінах. Ванна кімната – місце з підвищеною вологістю. Тому стіни і підлогу найчастіше обробляють кахельною плиткою, яка не пропускає вологу і зберігає стіни від руйнувань. Але на поверхні плитки цілком успішно розмножуються мікроорганізми, здатні викликати алергію і навіть бронхіальну астму. Особливо якщо вентиляція не справляється з площею приміщення. Вихід – ще раз дезінфекція.

5. Нешкідлива, на перший погляд, душова лійка. За ніч вона може накопичувати до мільйона різних бактерій. Щоб уберегти собі від них не зайвим буде пропустити потік гарячої води до прийняття душу. І, звичайно, обробка антибактеріальними засобами.

6. І остання опасность, як ні парадоксально, – надмірна дезінфекція. А точніше – недостатнє ополіскування ванни/душем та туалету від активних миючих засобів. З однаковою агресією вони діють на шкідливі бактерії, і на ваше тіло.