Хочете покращити роботу мозку та пам’яті? Поріжте шпинат. Зваріть пару яєць. Потушкуйте рибу. І приправити олією волоського горіха. Рецепт швидкого та ясного розуму – у правильному харчуванні.

Ягоди. У кожній маленькій ягоді прихована величезна користь. Наприклад, чемпіони із захисту мозку — чорниця та ожина. У їх складі антоціанін — антиоксидант, який має протизапальні властивості, покращує функції мозку та піднімає настрій. З’їдайте півчашки ягід два-три рази на тиждень, щоби голова працювала краще. А ще в них багато корисних мікроелементів та кислот: молочна, лимонна, хінна, щавлева та інші. Мабуть, це найсмачніший витамин, від якого неможливо відмовитися.

Яйця. Дослідження показали, що яйця не підвищують рівень холестерину. А значить, можна сміливо з’їдати шість-вісім яєць на тиждень! У них маса корисних елементів: фолієва кислота, біотин, витамини А, Е, D, В12 та В3, Омега-3. А яєчний жовток є джерелом холіну — речовини, яка покращує пам’ять і роботу мозку. З часом наш організм виробляє холін у недостатній кількості: його рівень у крові у дітей у сім разів більший, ніж у дорослих. Регулярно з’їдайте одне-два яйця на день, і ви покращите роботу головного мозку.

Шпинат. Пам’ятайте Моряка Попая мультфільму? Він постійно їв шпинат, щоб стати сильнішими. Попай був розумним малим: шпинат містить цілий список корисних елементів і стимулює роботу мозку. У ньому є лютеїн, який підтримує когнітивні здібності та допомагає краще запам’ятовувати інформацію. Шпинат вживають у їжу з часником та оливковою олією, а також додають у різні страви. Наприклад, роблять фритатту зі шпинатом та грибами.

Лосось. Риба та морепродукти — джерело жирних кислот Омега-3, які запобігають розвитку проблем з пам’яттю та увагою. Наприклад, якщо з’їдати порцію лосося один-два рази на тиждень, то мозок буде працювати швидше, настрій покращиться і знизиться ризик захворювань сосудів.

Портулак. Портулак — це корисний бур’ян, який вживають у їжу. У нього м’який, трохи пряний, горіховий смак, а листя містить витамини С і Е, провітамін А, ненасичені жирні кислоти Омега-3, мінеральні солі. Традиція використовувати портулак для стимуляції роботи мозку сягає годин Гіппократа: давньогрецький лікар радив додавати рослину в їжу літнім людям, які потерпали від проблем з пам’яттю. Портулак готують на пару з оливковою олією, додають до салату або подають як гарнір.

Насіння. Деякі продукти ми вживаємо постійно і не задумуємось про їх корисні властивості. Наприклад, насіння, які багато хто вважає лише перекушуванням, допомагають мозку працювати швидше. Найбільш корисними вважаються гарбузове насіння і насіння льону. Вони дуже калорійні, але містять лише ненасичені жири Омега-3. Також у їх складі достатньо фолієвої кислоти, витаминів А, К, С і D і групи В. У тыквенному насінні присутній компонент L-триптофан, який підвищує тонус і бореться з депресіями. Додавайте насіння в раціон щодня по 30 грамів — у супи, салати, соуси, напої. Або вживайте у чистому вигляді без термічної обробки: так корисніше.

Волоські горіхи та олія волоського горіха. У Стародавньому Вавилоні правителі забороняли звичайним людям їсти волоські орехи. Нарушникам загрожувала смертна кара. А все через вплив цього продукту на мозок: правителі не могли допустити, щоб простолюдини зі шкірним з’їденим горіхом ставали розумнішими. Звичайно, волоський горіх не додасть десяток пунктів до IQ, але користі принесе справді чимало. Волоський горіх, який зовні нагадує півкулі мозку, містить високу концентрацію поліненасичених жирних кислот: вони необхідні для активного розумового процесу. Унікальні навіть листя, бруньки дерева волоського горіха і, звичайно, олія. У його складі рекордна концентрація витамину Е, цинк, мідь, йод, кальцій, магній, залізо та фосфор. Так що заведіть нову звичку: замість бублика з’їдайте трохи надзвичайно корисних волоських горіхів.