Інфаркт у людей у ​​молодому віці виникає різко та несподівано. Але організм подає сигнали про грядущі проблеми, які потрібно вміло розшифровувати і не плутати із симптомами інших захворювань,

Від прискорення кроку або ходьби в гору з’являється біль, який проявляється здавленням та палінням у грудях. Іноді біль віддає у шию чи ліву руку. Буває, що при цьому виникає поколювання в серці у стані спокою.

При стресових ситуаціях іноді з’являються болі здавлюючого характеру або печіння нижньої челюсті. Виявляється, що при навантаженнях серце працює швидше, і йому необхідно більше крові та кислорода.

Інфаркт міокарда – це некроз, омертвіння ділянки сердечної м’язи, викликане його ішемією, відсутністю притоку крові до цієї ділянки міокарда.

Одна з ознак небезпечного захворювання – гострий напад серцевої астми: сильна задишка у покої, відчуття шлюбу повітря, утруднення видиху.

Хворі на ішемічну хворобу серця здатні “вимірювати” напади числом кроків, кількістю сходинок, якими їм доводиться підніматися. Якщо зазвичай біль за грудиною розвивається при підйомі на другий поверх, і вдруге вона наздоганяє при підйомі на 3-5-ту сходинку – одне це повинно змусити насторожитися і вжити необхідних заходів.

Є ознаки, які вказують, що зубний біль викликаний проблемами із серцем.

Болі в нижній челюсті і в зубах носять розлитий характер – місце осередку болю визначити неможливо, болітиме вся челюсть. Ці прояви пов’язані з фізичним або емоційним навантаженням і вони безслідно проходять при стабілізації артеріального тиску або після прийому препаратів, що викликають розширення коронарних артерій міокарда.

Болі в шлунку виникають через неправильне, нечасне та часте нервування. Але біль у епігастральній ділянці виникають і при ішемічній хворобі серця. Якщо з’явилася печія, виник дискомфорт у черевній порожнині, це можуть бути болі, пов’язані з патологією шлункового тракту.

Але при появі печії, не пов’язаної з їжею, яка швидко проходить, варто все ж таки звернутися до кардіолога.

Якщо з’явилися інтенсивні здавлюючі біль у грудній клітці, у нижній челюсті або в епігастральній ділянці, які ще й супроводжуються слабкістю, утрудненим диханням або холодним липким потом, це може бути проявом інфаркту міокарда. У такому випадку варто викликати “швидку”.