Після того, як учора ВР ухвалила програму роботи Кабміну, що передбачає, крім іншого, і реформу медицини, першим, хто поділився своїми планами на майбутнє, став голова МОЗ Олександр Квіташвілі.

РЕФОРМІ. Новоназначений міністр не будує довгострокових планів. Щоб викорінити корупцію, вже у лютому-березні частину скандальних держзакупівель Україна може передати Дитячому фонду ООН. “ЮНІСЕФ закуповує, наприклад, вакцини, для 110 країн світу. Боротьба між виробниками (яких відбирає ЮНІСЕФ. – Авт.) йде на смерть. Ціни на тендерах ЮНІСЕФ нижчі за ринкові”, – каже Квіташвілі. А ось страхову медицину, за його словами, можна буде запровадити лише через рік-півтора – після проведення базових реформ та викорінення корупції.

ЗАРПЛАТІ. Робота лікарів, за словами міністра, також зміниться. Зарплату вони отримуватимуть залежно від якості та кількості наданих послуг. “Лікарі скаржилися, що терапевт, який приймає за день по 50 чоловік, отримує так само, як і терапевт, який прийняв двох”, – розповів Квіташвілі. Після реформи терапевт, який обслуговує 50 пацієнтів на день, отримає у 25 разів більше. У лікарень з’являтимуться свої банківські рахунки, а фінансами медустанови зможуть розпоряджатися самостійно. Наприклад, гроші, які зараз пацієнти несуть лікарям у конвертах, вони зможуть перераховувати на рахунок лікарні. Остання ж їх перераховуватиме лікареві, у якого обслуговується цей пацієнт. Стандартну ціну за медичні послуги розроблятимуть міжнародні експерти разом з МОЗ (або Світовий банк). В результаті відомство зможе вивести ринкову ціну для кожної послуги. А в майбутньому, щоб здійснювати лікарську діяльність, медики самі отримуватимуть ліцензію у держави, як США та ЄС (зараз їх дають лікарням).

КАДРІ. Найближчою годиною буде оголошено конкурс на заміщення вакантних посад біля МОЗ. “У мене принцип такий: треба взяти людину, у якої є успішний практичний досвід, і іншу – яку звільнили, щоб не повторювати її помилок у майбутньому”, – пояснив Квіташвілі і додавши, що йому не треба буде багато заступників – достатньо 2-3 осіб.