Куріння є причиною виникнення серйозних проблем зі здоров’ям. Однак багато хто вважає, що електронні сигарети чи кальян – менш шкідлива альтернатива звичайним сигаретам. Нове дослідження розвіяло подібний міф, інформує sutura.org.ua

Практика куріння кальяну існує вже багато століть. Але за останні кілька десятиліть це заняття поширилося і в країнах Європи, особливо серед підлітків. І зараз цей вид куріння вважають безпечнішим. Тим не менш, Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що вопреки стародавнім знанням і популярним переконанням, дим кальяну або електронних сигарет містить чисельні отруйні речовини, які, як відомо, провокують рак легенів, серцево-судинні захворювання та низку інших хвороб.

Результати нового дослідження, проведеного фахівцями з Каліфорнійського університету (Лос-Анджелес, США) підтверджують висновок ВООЗ. Різко Ханна та її коллеги вивчили те, як куріння кальяну впливає на сердечно-судинну систему 48 здорових молодих людей, які раніше не курили традиційні цигарки. Були зроблені наступні вимірювання: сердечний ритм, центральний та периферичний артеріальний тиск, показники артеріальної жорсткості та індекс розширення аорти.

За умовою наукового експерименту добровольці мали курити кальян протягом тридцяти хвилин, після чого фахівці вимірювали необхідні показники. Виявилося, що достатньо лише 30 хвилин подібної розваги, щоб частота серцевих скорочень збільшилась на 16 ударів за хвилину, а кров’яний тиск підвищився.

Крім цього, вчені виявили, що куріння кальяну підвищує артеріальну жорсткість до рівня, порівняного зі збитками, викликаними курінням однієї простої сигарети.

Необхідно врахувати, що такі наслідки куріння відчуває на собі організм лише після тридцятихвилинного сеансу, хоча традиційно прийнято курити кальян протягом кількох годин. Вчені вважають, що в такому разі шкода здоров’ю буде ще більшою.