Який тип фігури найбільш небезпечний: яблуко, груша чи пісочні часи

Головна / unsorted / Який тип фігури найбільш небезпечний: яблуко, груша чи пісочні часи

Ожиріння є великою проблемою, якою страждають як дорослі, так і діти всього світу. Зазвичай у такому випадку звинувачують генетику, але харчові звички та відсутність здорового способу життя теж позначається не найкращим чином на стані людини.

Надмірна вага можна визначити за індексом маси тіла (ІМТ). Якщо показник дорівнює більше 30, то це ожиріння, в межах 25-29, 9 – є надмірна вага. Але також варто звертати увагу на окружність талії: абдомінальне (вісцеральне) ожиріння характеризується надмірним відкладенням жиру в ділянці живота. Якщо у чоловіка окружність талії більша за 94, а у жінок більша за 80, то мова саме про такий тип ожиріння.

При цьому важливо звертати увагу на тип фігури. Тобто на ті, де саме розміщується жир у тілі людини. У чоловіків та жінок локалізація відрізняється. У представниць прекрасної статті зайві кілограми частіше накопичуються внизу живота, на стегнах і сідницях. Такий тип фігури називають “грушею”. Причому саме він не вважається негативно впливає на здоров’я жінки.

Вісцеральне чи абдомінальне ожиріння зазвичай притаманне чоловікам. Тип фігури називають яблуком. Найчастіше це свідчить про метаболічний синдром, серцево-судинні захворювання, є передвісником раку або цукрового діабету.

Жир на животі складається з підшкірного, вісцерального жиру, що знаходиться глибше, навколо і всередині внутрішніх органів. Навіть за відсутності лишньої ваги може бути вісцеральний жир, що буде збільшувати ризик різних захворювань.

Метаболізм з кожним роком стає повільнішим, на що впливає не тільки вік, а й інші фактори. У тому числі втрата м’язової маси, зменшення активності, природне старіння метаболічних процесів. На швидкість впливають чотири фактори: швидкість обміну речовин у стані спокою, термічний ефект їжі, фізична активність та термогенез активності, не пов’язаної з фізичним навантаженням.

Щоб упоратися із ситуацією, потрібно дотримуватися правильного харчування. Але сидіти на дієті складно, а відвідувати тренажерний зал і того складніше. Тому рекомендуємо дотримуватись невеликих, але призводять до результату кроків.

На роботі та вдома їжте більше фруктів, нежирних молочних продуктів. Краще обідати разом із колегами, вечеряти із сім’єю, а не поспіхом. Готувати самому набагато правильніше, для цього можна придбати книгу здорових рецептів або взяти участь у марафоні з ЗОЖ, благо таких можна знайти в інтернеті безліч. Головне, з толком вибрати фитнес-тренера або дієтолога, який є автором програми.

Обід та перекушування на роботі теж повинні бути собственными. Це краще, ніж покупні шоколадки, салати та інші страви. Не варто пропускати прийом їжі, краще заздалегідь спланувати графік харчування.

Від напоїв із цукрозамінниками краще відмовитися. У них дійсно не міститься калорій, але вони набагато солодші за цукрові, що впливає на смакові рецептори, а це підсилює тягу до сладкого.

Постарайтеся розтягувати задоволення від їжі. Для цього пережовуйте їжу не менше 30 разів за шматочок. Повільне харчування – запорука здоров’я та гарної фігури.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!