Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Яким має бути меню товстуна
Однак перш переконайтеся в тому, що у малюка все гаразд зі здоров’ям, адже іноді лишня вага може свідчити про наявність якогось серйозного захворювання. І якщо з’ясувалося, що дитина абсолютно здорова, значить, причина лишніх кілограмів справді криється у неправильному харчуванні. Переїдання, велика кількість сладких і жирних страв, шкідливі перекушування – дізнаєтесь свою дитину? Ви ж не хочете, щоб лишня вага зіпсувала малюкові дитинство, а потім неабияк зіпсувала доросле життя? Значить, починайте формувати нові звички, а зміни почніть з… собі!
Звідки ноги зростають
У переважній більшості випадків лишня вага у дітей буває у тих сім’ях, де така проблема є у батьків. У багатьох таких сім’ях вітається культ їжі, якщо не сказати обжерливості. Тому змінюючи раціон малюка, заразом перегляньте і свої переваги в їжі. Інакше як ви поясните дитині, що йому, наприклад, конфети та торти заборонені, а вам можна? Проявіть солідарність – спільно швидше досягнете бажаного результату.
Спробуйте почати вести харчовий щоденник, у якому відображаються все, що протягом дня з’їла дитина. Записуйте в нього все: і основні прийоми їжі, і перекушування, а також зверніть увагу на обсяг з’їденого. Контролюючи ситуацію, ви зрозумієте, що потрібно виключити категорично, а чого наоборот не вистачає. Тільки не здумайте садити малюка на одну з чисельних дорослих дієт – так можна серйозно нашкодити дитячому організму.
У меню дитини дошкільного віку повинні бути присутні і білки, і жири, і вуглеводи. А пропорція повинна бути такою: жири – 1, білки – 1, вуглеводи – 4. Таке співвідношення – запорука того, що їжа буде максимально засвоєна організмом. Приблизне меню на день виглядає таким чином:
Молочні продукти (молоко, кефір, сир, сметана, сир) – 35 % добового обсягу їжі. Білкова їжа (м’ясо, бобові, риба, яйця) – близько 7 %. Максимальні 40% віддаються фруктам та овочам крім картоплі (сирим та минулою кулінарною обробкою). Хліб та хлібобулочні вироби, картопля становлять 15 %. І найменше в раціоні малюка має бути жирів, цукру та олії – всього до 3%.
Прагніть до різноманітності
Дотримуйтесь зазначених пропорцій, але пропонуйте дитині різноманітну їжу, поєднуючи в різних варіаціях продукти з усіх груп. Найчастіше балуйте малюка кулінарними «новинками» – хай він росте гурманом, а не ненажерою. Наприклад, солодку газовану воду найкраще замінити різноманітними смузі – суперкорисний та незвичайний напій, який обов’язково понравиться вашому малюку.
Варіантів приготування коктейлів з овочів та фруктів незліченна кількість, можна також експериментувати, змішуючи фрукти з молоком або кефіром. Тут головне творчий підхід і не лінуватися. Пам’ятайте про те, що норма овочів і фруктів у раціоні товстуна повинна становити 40 %.
Особливості приготування перших та інших страв
Перші страви (супи, борщі, розсольники та ін) потрібно готувати на овощних відварах, а від про бульйон забудьте. Суп повинен бути легким і низькокалорійним, тобто з мінімальною кількістю масла. Постарайтеся щодня готувати свіжу порцію першої страви – забудьте про те, щоб зберігати першу страву для дитини у холодильнику. Від розігрітого супчика малюкові не буде жодної користі.
Основу інших страв повинні складати рагу в різних варіаціях (до речі, сьогодні в супермаркетах пропонується широкий асортимент заморожених овочів), а також салати, заправлені невеликою кількістю рослинної олії (про майонез точно забудьте).
М’ясо та риба
Вибирайте нежирне м’ясо, яке краще відварити чи згасити, але в жодному разі не змажити. Ідеально підходять дітям страви з овощним фаршем, наприклад, фарширований болгарський перець, помідори, баклажані та ін.
Рибу також вибирайте нежирних сортів – її також краще тушкувати чи відварювати. Відмінно урізноманітнюють раціон корисні морепродукти – мідії, кальмари, креветки та інші дари моря. Не забудьте, до речі, про морську капусту – вам дуже пощастити, якщо вона припаде вашій дитині за смаком. Крім того, що вона низькокалорійна, вона також надзвичайно багата на йод.
І до м’яса, і до риби, як гарнір, подавайте овочі. Намагайтесь виключити з раціону макарони – користі від них небагато, а калорій достатньо.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!